مهندسان در مورد وضعیت نامناسب پل جنووا هشدار داده بودند

به گزارش علی آباد جدید، رئیس بخش معماری دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا خاطرنشان کرد: در تحقیق مهندسی که این دانشگاه سال گذشته در مورد پل تخریب گردیده جنووا انجام داد در مورد وضعیت این پل هشدار داده گردیده بود.

مهندسان در مورد وضعیت نامناسب پل جنووا هشدار داده بودند

به گزارش علی آباد جدید، استفانو دلاتوره، رئیس بخش مهندسی معماری، شهرسازی و عمران دانشگاه پلی تکنیک میلان دراین باره اظهار کرد: مطالعه انجام شده توسط این دانشگاه در سال 2017 روی پل بزرگ جنووا که سقوط آن باعث کشته شدن دستکم 38 نفر شد، اشکالاتی را در پایه هایی که پل را سرپا نگه داشته بودند، نشان داده و نسبت به آنالیز های بیشتر هشدار داده بود.

وی توضیح داد: کوشش دانشگاه برای برقراری تماس با شرکت پیمانکار پل موفقیت آمیز نبوده و این شرکت به درخواست کتبی گروه دانشگاهی نیز پاسخ نداد.

پیمانکاران پل جنووا به دلیل فاجعه اتفاق افتاده اکنون تحت فشار و تهدید دولت رم قرار گرفته اند تا امتیازات پل را واگذار نموده و مدیران ارشد آن همگی استعفا دهند اما این شرکت اعلام نموده تمام کوشش خود را برای همکاری با دادستانان در جهت معین شدن علت این فاجعه به کار خواهد بست.

کارشناسان اعلام نموده اند که این پل از همان سال 1967 و پس از ساخته شدن مشکلاتی داشته و در دهه 90 میلادی پایه های پل یک بار تقویت گردیده بود.

دلاتوره همچنین اعلام نموده که تحقیقات دانشگاه، نقوص پل را معین کرد اما به تحقیقات بیشتری برای معین شدن دقیق تر اشکالات احتیاج بوده که فراتر از اختیارات دانشگاه بوده و به همکاری شرکت پیمانکار احتیاج داشته است.

به گزارش رویترز، آژانس حفاظت مدنی ایتالیا اعلام نموده امدادگران هنوز به دنبال بازماندگان احتمالی این فاجعه هستند و پنج نفر در این حادثه مفقود گردیده اند.

روز سه شنبه دستکم 38 نفر در فاجعه سقوط بخشی از پل جنووا جان باخته و پنج نفر دچار مصدومیت های شدید و به بیمارستان منتقل شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 49

به "مهندسان در مورد وضعیت نامناسب پل جنووا هشدار داده بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهندسان در مورد وضعیت نامناسب پل جنووا هشدار داده بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید