هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون برگزار می گردد

به گزارش علی آباد جدید، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون گفت: هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون در تاریخ 7 بهمن ماه در نرگس زارهای جره شروع می گردد.

هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون برگزار می گردد

به گزارش علی آباد جدید به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، محمدرضا معینی با بیان خبر فوق ادامه داد: شهرستان کازرون دارای آب و هوای متفاوت و چهار فصل و ظرفیتهای گردشگری در حوزه های تاریخی مذهبی و طبیعی است.

او اظهار کرد: نرگس زارهای کازرون عمدتا در منطقه جره و بالاده قرار گرفته و همه ساله در فصل زمستان به بار می نشیند و گونه های مختلفی دارد که شامل شش پر، شهلا، شیپوری و... است که از میان آنها نرگس شهلا به جهت برخورداری از زیبایی، بو و عطر ویژه شهرت دارد و مورد استقبال عموم است.

معینی افزود: رویش گل نرگس به صورت طبیعی و خودرو، همه ساله گردشگران بسیاری را به جهت خرید گل و بازدید از نرگس زارها جذب نموده و در بهمن ماه نرگس زارها، جلوه ای خاص به مراتع و زمینهای بخش جره و بالاده بخشیده است.

این مسئول افزود: برنامه های جانبی این جشنواره شامل برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، مسابقه نقاشی با موضوع حفاظت آثار، ایجاد میز خدمت و سرمایه گذاری در جهت معرفی پتانسیل های حوزه سرمایه گذاری شهرستان، معرفی نمایشگاه بوم مردم شناسی و معرفی فرهنگی غنی بومی شهرستان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران در حوزهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رویکرد ثبت میراث طبیعی- تاریخی و معنوی، توسعه پایدار و اشتغال در حوزه گردشگری و احیا فرهنگی بومی شهرستان و صنایع دستی فراموش شده، برپایی نمایشگاه احیا پوشش سنتی اقوام کازرون، جشنواره بازیهای بومی و محلی، نمایشگاه و جشنوار غذاهای سنتی و.... است که به ریاست فرمانداری شهرستان، مدیریت اجرایی دهیاری روستای جره و همکاری ادارات کل میراث فرهنگی فارس، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، صنعت، معدن و تجارت، اداره امور عشایر، پایگاه میراث جهانی بیشاپور، کمسیون امور بانوان فرمانداری شهرستان برگزار می گردد.

هفتمین جشنواره گل نرگس از تاریخ 7 لغایت 10بهمن ماه 97 در نرگس زارهای جره، شهرستان کازرون برگزار خواهد شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 342

به "هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید