هوش مصنوعی باعث اشتغالزایی خواهد شد!

به گزارش علی آباد جدید، ایسنا: آنالیز های جدید در خصوص هوش مصنوعی نشان می دهند که گسترش این فناوری، برای آینده شغلی انسان، خطری در پی نخواهد داشت.

هوش مصنوعی باعث اشتغالزایی خواهد شد!

به نقل از بیزینس اینسایدر، گسترش استفاده از هوش مصنوعی، موجب بروز نگرانی در خصوص افزایش مهارت این فناوری و اشغال کردن جای انسان شده است.

نگرانی در خصوص پیامدهای گسترش هوش مصنوعی و افزایش جمعیت بیکار، کاملا طبیعی است اما شرکت چندملیتی خدمات حرفه ای موسوم به پرایس واتر هاوس کوپرز (PwC) مستقر در لندن در گزارش جدید خود پیش بینی نموده است که آینده، با پیش بینی های ما متفاوت خواهد بود.

این شرکت در آنالیز های خود دریافت این ایده که در آینده، ربات ها در بسیاری از مشاغل به خصوص حمل و نقل یا فراوری، جایگزین انسان می شوند درست است. براساس این گزارش، هوش مصنوعی در 38 درصد مشاغل مربوط به حمل و نقل و 30 درصد مشاغل فراوریی جایگزین انسان خواهد شد اما در بخش های دیگر، ایجاد اشتغال بیشتری شکل خواهد گرفت و به این صورت، تعادل برقرار خواهد شد. در زمینه سلامت، تنها 12 درصد مشاغل به هوش مصنوعی واگذار اما 34 درصد شغل جدید ایجاد می گردد. در نتیجه، هوش مصنوعی می تواند به اندازه اشغال کردن بسیاری از کارها، در بخش های گوناگون ایجاد اشتغال کند.

در این گزارش آمده است: آنالیز های ما نشان می دهند که هوش مصنوعی، به بیکاری در زمینه فنی منجر نمی گردد. ما دریافتیم اگرچه هوش مصنوعی تا سال 2037 در حدود 20 درصد کارها جایگزین انسان می گردد اما به همین اندازه شغل ایجاد می نماید. به طور کلی، هوش مصنوعی در حدود هفت میلیون کار جایگزین انسان خواهد شد اما حدود 7.2 میلیون کار ایجاد خواهد نمود و بدین ترتیب شبکه شغلی را تا 0.2 میلیون ارتقاء خواهد داد.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) اعلام نموده است که تنها 14 درصد مشاغل، در خطر جایگزینی هوش مصنوعی هستند.

در هر حال، هم شرکت پرایس واتر هاوس کوپرز و هم سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ادعا می نمایند که همه بخش ها می توانند از هوش مصنوعی سود ببرند. این دو سازمان معتقدند بخش های مربوط به آموزش، کارهای علمی و فنی، اطلاعات و ارتباطات، خدمات مربوط به اقامت و غذا، کمتر و بخش هایی مانند امور اقتصادی و بیمه، خرده فروشی، ساخت و ساز، مدیریت دولتی، حمل و نقل و فراوری، بیشتر در معرض خطر هستند.

منبع: برترین ها
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 298

به "هوش مصنوعی باعث اشتغالزایی خواهد شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی باعث اشتغالزایی خواهد شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید