ویلاهای نوروزی در توقفگاه کرونا

به گزارش علی آباد جدید، ساکنان و فعالان گردشگری بعضی استان ها به ویژه استان های شمالی به منظور حفظ سلامت بومیان منطقه عرضه ویلا به مسافران نوروز 99 را متوقف کردند و این در حالی است که بعضی هتل ها با چراغ سبز متولی گردشگری برای تعطیلات عید 99 همچنان مسافر پذیرش می نمایند.

ویلاهای نوروزی در توقفگاه کرونا

جهت دریافت خدمات معماری ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

اقامتگاه های مسافری به دو شکل رسمی و غیررسمی تقسیم می شوند که هتل ها و خانه مسافرها جزو اقامتگاه های رسمی محسوب می شوند و ویلاها، خانه ها و سوئیت ها از اقسام اقامتگاه های غیررسمی به شمار می فرایند. مالکان ویلاها به ویژه در استان های شمالی کشور در ایام تعطیلات نوروز 99 به منظور جلوگیری از سفر مسافران به این استان ها در جهت کاهش ابتلا به ویروس کرونا به سه شکل، عرضه ویلا را متوقف یا مشروط نموده اند. استارت آپ ها و سامانه های مجازی، عرضه ویلا و کار معرفی ویلا را متوقف نموده و در سایت های خود رسما عدم فعالیت در تعطیلات نوروز به دلیل شیوع کرونا را اعلام نموده و موکول کردن سفر به تاریخ دیگر را تاکید نموده اند.

این گروه از فعالان گردشگری فعالیت های خود را اکنون به شکل تبلیغ غذاهای محلی ادامه می دهند. در شکل دوم عرضه نمایندگان ویلا، بومی ها (ساکنان استان های شمالی) به شکل خودجوش و مستقل از بخشنامه ها و دستورات دولتی و محلی در برابر کلیه مشتریان قدیمی و حتی مشتریان جدید از انصراف اجاره ویلاها در کل ایام عید 99 می گویند. همچنین مالکان غیربومی ویلاهای اجاره ای در شمال به شکل مشروط (در صورت بازبودن جاده ها و امکان ورود مسافر برای اسکان) با قیمت 30 درصد سال گذشته ویلاهای خود را اجاره می دهند. البته ریسک پرداخت یا پیش پرداخت اجاره ویلاها بسیار بالاست زیرا سفر در این ایام تاحدودی امکان پذیر نیست و بومی های بعضی استان ها مانع ورود مسافر به مناطق خود می شوند.

بعضی از استارت آپ ها و سامانه های مجازی که ارائه نماینده فروش وسایل سفر همچون هواپیما، قطار و اتوبوس هستند نیز به منظور پیشگیری از خسارت های وارده از کاهش مسافران و لغو سفرها به دلیل شیوع کرونا فروش بلیت های مسافرتی در ایام نوروز 99 را متوقف نموده اند زیرا این احتمال وجود دارد که مسافران، هتل و اقامتگاهی در مقصد پیدا ننمایند. هتل ها به عنوان اقامتگاه های رسمی به دو شکل به ارائه محصولات خود می پردازند. نوع اول عرضه مستقیم اجاره اتاق هتل ها است که بعضی هتل ها باتوجه به اعلام مقامات محلی هیچ گونه ارائه خدماتی در ایام نوروز و پذیرش مسافر نخواهند داشت اما بعضی از هتل ها به ویژه در شهرهای گردشگرپذیری همچون اصفهان و مشهد محدودیتی برای رزرو و پذیرش مسافران در تعطیلات نوروز 99 درنظر نگرفته و اعلام نموده اند تا به امروز هیچ بخشنامه رسمی مبنی بر عدم پذیرش مسافر به آنان ابلاغ نشده است.

استارت آپ ها و سامانه های مجازی رزرو هتل ها نیز با حذف هتل هایی که حاضر به پذیرش مسافران نیستند امکان رزرو هتل های دیگر در ایام نوروز 99 را فراهم نموده اند و در واقع در رفتار هتل ها در یک استان نوعی تضاد و دوگانگی رفتاری وجود دارد که این امر را می توان در چراغ سبز وزارت گردشگری به هتل ها با اعلام دستورالعمل دوم پیشگیری از شیوع کرونا در اماکن و تاسیسات گردشگری مشاهده کرد که تا حدودی مسافرت در عید 99 را امکان پذیر می داند.

باتوجه به اینکه دولت، مقامات ارشد و رئیس ستاد مدیریت کرونا توصیه صریح و موضع گیری سرسختانه ای نسبت به تعطیلات عید و سفرهای نوروزی خانواده های ایرانی در این دوره خاص شیوع کرونا داشته اند و در خانه ماندن و پرهیز از سفرهای برون شهری و درون شهری را به منظور حفظ سلامت و بهداشت شهفرایندان با دو نگاه کند شدن شیوع کرونا و کاهش ابتلا به ویروس کرونا اعلام نموده اند، همچنین علاوه بر اعلام مسوولان کشوری مبنی بر عدم سفرهای غیرضروری، سازمان بهداشت جهانی و سازمان جهانی گردشگری دو مرجع بین المللی در حوزه سلامت و توریسم نیز اعلام نموده اند که تمامی شهفرایندان کلیه کشورهای جهان تا اطلاع ثانوی (خاتمه موج ابتلا به کرونا در جهان) از هرنوع سفر غیرضروری به ویژه تفریحی و گردشگری پرهیز نمایند، چراکه این جابه جایی ها می تواند منجر به انتقال ویروس و ابتلا به کرونا در اثر دورهمی ها در فضای عمومی گردد. اما با این حال متولی گردشگری در دولت متناسب با توصیه های جهانی و تاکید ستاد مدیریت کرونا برای بازار گردشگری عید 99 محدودیت های لازم ضدکرونا درنظر نگرفته است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 844

به "ویلاهای نوروزی در توقفگاه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلاهای نوروزی در توقفگاه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید