خاتمه نامه های مسئله محور دانشجویان علوم پزشکی حمایت اقتصادی می گردد

به گزارش علی آباد جدید، طی توافق به عمل آمده بین معاونت های تحقیقات و آموزشی وزارت بهداشت از انتها نامه های مسئله محور دانشجویان علوم پزشکی حمایت اقتصادی می گردد.

خاتمه نامه های مسئله محور دانشجویان علوم پزشکی حمایت اقتصادی می گردد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرنگاران؛ طی توافق به عمل آمده بین معاونت های تحقیقات و آموزشی وزارت بهداشت در راستای حمایت از رویکرد مسئله محور در تعریف و اجرای خاتمه نامه های دانشجویی، از آن دسته خاتمه نامه هایی که طی این فرایندها حسب سفارش سازمان ها و نهادهای کارفرما شکل گرفته و حداقل 50 درصد از منابع مورد احتیاج آنها از این طریق تامین گردد، تا تکمیل سقف مورد احتیاج تامین خواهند شد.

همچنین جلب مشارکت اقتصادی سازمانهای همکار در این حوزه، به عنوان امتیاز مثبت در ارزشیابی دانشگاه ها لحاظ خواهد شد. پیش از این آیین نامه حمایت از خاتمه نامه های دانشجویان علوم پزشکی به شیوه جدید به دانشگاه ها ابلاغ شده بود.

فعالیت های جایگزین برای ارائه خاتمه نامه

1. انجام کارآموزی / کارورزی داوطلبانه و مازاد بر کوریکولوم آموزشی مصوب و برنامه ریزی شده در یک حیطه خاص علمی / مهارتی و یا فعالیت های اجتماعی مرتبط به سلامت به مدت حداقل 6 ماه

2. کارآموزی / کارورزی داوطلبانه و مازاد بر کوریکولوم آموزشی مصوب و برنامه ریزی شده در یک محل مطب، درمانگاه و مراکز بهداشتی - درمانی به مدت حداقل 6 ماه

3. کارآموزی/ کارورزی در سازمان های مردم نهاد (NGO)، خیریه های سلامت و انجمن های علمی به مدت حداقل 6 ماه (به عنوان مثال فعالیت در انجمن صرع، دیابت و …)

4. تدوین دفترچه و یا کتاب های آموزشی و کاربردی ویژه مخاطبین خاص و یا عموم مردم به شکلی که جذابیت، نوآوری خاص داشته و مبتنی بر شواعد علمی تهیه شده باشند

5. تدوین پورتفولیو الکترونیک و یا تدوین راهنماهای بالینی ساده در سطح دکتری عمومی در قالب سامانه ای و یا کاغذی

6. شرکت در دوره پودمانی تعریف شده حضوری و یا مجازی روش مند پژوهش های بالینی، آموزش پزشکی، یا موضوعات مشابه و مرتبط به رشته.

7. حضور و ارائه خدمت داوطلبانه به مدت حداقل 6 ماه در مراکز ارائه خدمت به سالمندان و یا بیماران صعب العلاج و یا درمانگاه های پزشکی و دندانپزشکی.

8. همکاری در اجرای خاتمه نامه های دوره های دکتری تخصصی با تعریف وظیفه و مستند کردن فعالیت به شکلی که دقیقاً سهم و صندلی کاری دانشجویان عمومی و دکتری تخصصی و مسئولیت و حقوق معنوی ایشان روشن باشد.

9. فعالیت مؤثر در شرکت دانش بنیان و یا کارخانه ها و کارگاه های مرتبط حداقل به مدت 6 ماه همراه با کارنامه عملکردی قابل قبول و بیش از حد یک مشاهده گر.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1709

به "خاتمه نامه های مسئله محور دانشجویان علوم پزشکی حمایت اقتصادی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه نامه های مسئله محور دانشجویان علوم پزشکی حمایت اقتصادی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید