پول های پرسپولیس، فساد و مهاجرت

به گزارش علی آباد جدید، محمد دادکان درباره تصویب اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال گفت: اساسنامه رکن اصلی فوتبال هر کشور است. فیفا بر اساس مقررات خودش که در اساسنامه ها گنجانده شده است، از فدراسیون های تحت نظرش مراقبت می نماید. شما ببینید چرا اساسنامه ما پنج، شش سال طول می کشد تا با فیفا تطبیق پیدا کند؟ چرا همان نکاتی که فیفا از اول می گفت را دور سر خودمان می چرخاندیم؟ از همان ابتدا همین کار را می کردیم. می توانستیم مسائل فوتبال کشور را به حداقل برسانیم.

پول های پرسپولیس، فساد و مهاجرت

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره گلایه هایی که از عدم انتخاب مدیر فوتبالی می گردد، توضیح داد: ان شاءالله که مدیر فوتبالی رئیس فدراسیون بگردد. آدم های پیروز آدم هایی هستند که از پیروزیت های دیگران لذت ببرند، ولی در کشور ما این طور نیست. اگر کسی پیروز باشد دنبالش می رویم تا برایش مشکل ایجاد کنیم. مگر ایرانی نیستیم؟ باید از هر پیروزیتی لذت ببریم و موقع رفتن یک مدیر هم از او تقدیر کنیم. متاسفانه وقتی من مسئولیتی در کشورم می گیرم دنبال این هستم که دوستانم را بیاورم و دنبال این نیستم ببینم ورزش کشور کجا است.

دادکان ادامه داد: این حرف من توهین و بی احترامی نیست، ولی ببینید چقدر جوانان ایران به کشور های دیگر رفته اند. منظورم قهرمانان ملی است. چقدر مسائل دوپینگ در ورزش ما هست. چه کسی رسیدگی می نماید؟ فساد در ورزش ما وجود دارد، ولی چه کسی رسیدگی می نماید؟ هیچکس. فقط می گوییم باید پیشرفت کنیم. همه چیز را فدای آن چند مدال المپیک نموده ایم.

او در پاسخ به این سئوال که گزینه شما برای ریاست فدراسیون فوتبال چه کسی است؟ تاکید نمود: دنبال آدمش نگردید. تخصص، تجربه، دانش و مسئولیت اجتماعی ملاک های مدیریت در جهان است. دنبال کسی باشیم که این ملاک ها را داشته باشد.

دادکان درباره اینکه آیا ممکن است وزارت ورزش هم گزینه خاصی برای ریاست فدراسیون فوتبال داشته باشد، اظهار کرد: قطعاً این کار را می نمایند. صراحتاً به شما می گویم که این کار را می نمایند. این چه چیزی بود؛ مگر آن ها - مسئولان وزارت ورزش- از اول خودشان را برای رای دادن و بودن در مجمع آماده نمی کردند. آن ها به عنوان ناظر به مجمع می آمدند. چند سال اساسنامه طول کشید که یک بندش همین بود که از رای دادن حذف شوند. بخشی از آن هم قابل قبول است، ولی اعمال نظر مطلق ممنوع است.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی در لیگ ایران گفت: تمام این قرارداد ها را ببینید که چه مدیرانی امضا نموده اند. چرا به این نتیجه می رسند خارجی نیاوریم؟ چون بلد نیستند قرارداد ببندند. برای باشگاه های استقلال و پرسپولیس چه مسائلی از نظر اقتصادی ایجاد کردند. مدیران این دو باشگاه را وزارت ورزش مشخص می نماید.

دادکان در واکنش به اینکه خودش هم گزینه مدیرعاملی پرسپولیس بوده است، گفت: همواره اسم من مطرح می گردد، اما یک نفر دیگر انتخاب می گردد. با من پیشکسوتان پرسپولیس صحبت کردند و مسئولان، به اسم و فامیلی من حساسیت خاصی دارند. گرداندن پرسپولیس خیلی راحت است. باشگاه پرسپولیس یک تیم با 30 بازیکن دارد، اما هر سال این همه مشکل دارد. آخرش هم بدهکار است و این همه جمعیت تحت فشار قرار می گیرد؛ چرا؟ چون مدیر با تعمق انتخاب نمی گردد. کسی هم مسئولیت نمی پذیرد.

او که با برنامه صبحگاهی شبکه دو سیما صحبت می کرد، گفت: پول های پرسپولیس کجاست؟ چه کسی دنبال فساد رفت؟ فقط دنبال این هستیم ویترین را ببینیم. الان به دنبال این هستیم بگوییم پرسپولیس در آسیا قهرمان شده است که این برای هر ایرانی باعث افتخار است، ولی خیلی چیز ها پشت آن پنهان می گردد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اظهار کرد: یک مدیر انتخاب کنید این کاره باشد و فوتبال و قرارداد ها و بازیکنان را بشناسد و سلامت کار کند. مدیری که می گذارید اول از همه برای خودش لباس تهیه می نماید و اول مشکل اقتصادی خودش را حل می نماید. چه توقعی داریم؟ چرا در این مملکت باید به اینجا برسیم که ملاک های جهان را اجرا نمی کنیم؛ نه فقط در فوتبال بلکه در وزارتخانه های دیگر هم همینطور است. انتخاب ها همه جا بیراهه است. اگر کسی مردم، نظام و دینش را دوست دارد معیارهایش هم خداپسندانه است.

دادکان یادآور شد: علاوه بر تخصص، دانش و تجربه برای مدیریت، در ایران یک چیز من درآوردی دیگر هم اضافه نموده اند که مدیر انتخابی متعهد باشد. همه جای جهان تعهد است، ولی نه اینکه ملاک اول باشد. از صدر تا پایین ورزش می گویند مسلمان و متعهد هستند یک دانه اش هم اجرا نشده است. همه خلاف ها و دود هایی که از گور ها بلند می گردد از این آدم هاست که تجربه، دانش و تخصص و تعهد ندارند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در سرانجام گفت: ما در فیفا بیش از 280 پرونده در این چند سال داشتیم که همه را محکوم شدیم.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1461

به "پول های پرسپولیس، فساد و مهاجرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول های پرسپولیس، فساد و مهاجرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید