کاهش استقبال از هتل های کشور

به گزارش علی آباد جدید، در حوزه هتلداری در ایران نقدهای زیادی مطرح می گردد. کمبود هتل یکی از مسائل اساسی در صنعت گردشگری ایران به شمار می آید. به گفته دبیر جامعه تورگردانان ایران نیز شاید فقط 30 درصد هتل های کشور مورد مصرف گردشگران باشد. این موضوع سبب می گردد استقبال کمی از اندک هتل های کشور صورت بگیرد.

کاهش استقبال از هتل های کشور

هتل های ایران نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته، به صورت میانگین کشوری حداقل 5 درصد کاهش مسافر داشتند.

جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران کشور در مورد آمار استقبال مسافران تابستانی از هتل های سراسر کشور گفت: ما در هتل های ایران نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته به صورت میانگین کشوری حداقل 5 درصد کاهش مسافر داشتیم، البته این به معنای کاهش آمار مسافرت نیست.

از دلایل کاهش استقبال مسافران از هتل ها می توان به وضعیت مالی مردم، افزایش فعالیت مراکز غیر رسمی، حضور و فعالیت نهادهای دولتی مثل آموزش و پرورش و افزایش چادر خوابی اشاره نمود.

به گفته رئیس جامعه هتلداران کشور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره کنترل فعالیت مراکز غیر رسمی در مورد اسکان مسافران فقط حرف می زند و در عمل کاری نکرده است. در حقیقت هتل ها به نوعی در سطح کشور مورد بی مهری قرار گرفته اند، البته همه بدون توجه به مسائل هتل ها، از این مراکز رسمی ارائه خدمات اسکان به مسافر ها توقع دارند.

امروز هزینه ها بیشتر شده و حتی هزینه های دولتی که عمدتا در قالب حامل های انرژی خودش را نشان می دهد، در بعضی از هتل ها چند برابر شده است. مثلا هزینه آب در بعضی از هتل های کشور نسبت به دوره قبل 4 برابر شده و این امر به نوع محاسبه میزان مصرف هتل ها برمی شود.

منبع: باشگاه علی آباد جدید

منبع: همگردی
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 349

به "کاهش استقبال از هتل های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش استقبال از هتل های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید