کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در ارسنجان

به گزارش علی آباد جدید، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس از کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان ارسنجان خبر داد.

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در ارسنجان

به گزارش علی آباد جدید به نقل از روابط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، سرهنگ محمدرضا بهمنی نژاد امروز 29 اردیبهشت ماه 1399 اظهار کرد: در پی وصول خبر مبنی بر نگهداری و فروش اشیای عتیقه دریکی از منازل شهرستان ارسنجان، اکیپی از کارکنان یگان حفاظت به همراه نیروی انتظامی و با دستور قضایی، به محل اعزام شده که در نهایت منجر به کشف تعدادی اشیای فرهنگی تاریخی و دستگیری عوامل مرتبط شد.

او ادامه داد: در این عملیات مشترک یگان میراث فرهنگی و نیروی انتظامی، اشیای موجود که شامل مهرهای قدیمی، تعدادی سکه و اشیای تزئینی بود کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس گفت: بر اساس موادی از فصل نهم قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خریدوفروش اشیاء و اموال فرهنگی تاریخی جرم محسوب شده و ضمن ضبط اشیا و اموال مرتبط، مجازات حبس و جریمه نقدی در پی دارد.

او اضافه کرد: یک عدد سنگ قبر متعلق به دوران صفویه که در زمان عملیات تعریض خیابان ورودی به قبرستان شهر ارسنجان توسط شهرداری از دل خاک بیرون آمده بود و توسط فرد یا افرادی مورد سرقت قرار گرفته بود با همکاری کارکنان اداره آگاهی نیروی انتظامی کشف و ضبط شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1128

به "کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در ارسنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در ارسنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید