گزارش، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آیا زنگ خطر برای ترامپ به صدا درآمده است؟

به گزارش علی آباد جدید، تحولات پی در پی در آمریکا دست به دست هم داده تا رئیس جمهور آمریکا را در نظرسنجی های مختلف پایین تر بکشد؛ هر چند زنگ خطر برای ترامپ به صدا در آمده است، اما هنوز نمی توان با قطعیت نتیجه انتخابات آمریکا را پیش بینی کرد.

گزارش، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آیا زنگ خطر برای ترامپ به صدا درآمده است؟

به گزارش علی آباد جدید، میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی ماه های اخیر فرایند نزولی را طی نموده است و در نظرسنجی ها با کاندیدای حزب دموکرات فاصله بیشتری گرفته است. مدیریت نامناسب و اقدامات عجیب و غریب او از یک طرف، و اعتراضات مردم آمریکا از طرف دیگر باعث شد که رئیس کاخ سفید دشمنان بیشتری را برای خود بتراشد. افت ترامپ فقط در یک نظرسنجی نبوده است، بلکه نظرسنجی های مختلفی شرایط او را در رقابت با جو بایدن پایین تر ارزیابی می نمایند.

تا این لحظه مجموع نظرسنجی ها نشان می دهد که ترامپ حدود 9 و نیم درصد از رقیب دموکرات خود عقب تر است. حتی نظرسنجی رسانه ای مانند فاکس نیوز که بیشتر مورد اقبال جمهوریخواهان است، این فاصله را 12 درصدی نشان می دهد. البته ترامپ از همان ابتدا از شرایط چندان خوبی برخوردار نبوده و به مرور زمان در جدول بالا و پایین شده است. نمودار زیر این فرایند را تا حدودی نشان می دهد.

اصرار ترامپ به برگزاری کمپین انتخاباتی

این شرایط ترامپ را در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا نگران نموده است. او برای نجات از این مهلکه اصرار زیادی برای برگزاری کمپین های انتخاباتی داشت تا فضا را تغییر دهد. شیوع ویروس کرونا باعث شد که منتقدان او را به دلیل برگزاری کمپین در بحبوحه کرونا سرزنش نمایند. تا لحظه تنظیم این گزارش بیش از 2 میلیون 356 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا گزارش شده است که از میان آنها بیش از 122 هزار نفر جان باخته اند.

اولین ایستگاه تبلیغاتی ترامپ در تالسا اوکلاهاما برگزار گردید. اما نتیجه چندان مطلوب و مورد انتظار رئیس جمهور و حزب متبوعش نبود. کمپین تالسا با جایگاه های خالی خود، رئیس کاخ سفید را بیش از آنکه دلگرم کند، مضطرب تر کرد.

جایگاه های خالی موضوعی بود که طی چند روز گذشته سوژه رسانه های آمریکایی شده است. البته این تنها دردسر آقای رئیس جمهور نیست. او در رسانه ها با بحث چاپ کتاب جنجالی مشاور امنیت ملی سابقش، اعتراضات مردمی و سوء مدیریت در حوزه مقابله با کرونا دست و پنجه نرم می نماید.

رقیبی که به فکر تشکیل تیم انتقال قدرت است

اما نتیجه ای که این شرایط داشته است این بوده که رقیب او را از الان به فکر تشکیل تیم انتقالی برای ریاست جمهوری واداشته است. فردی که ترامپ او را جو خوابالود می خواند، با سهل انگاری و عملکرد نامطلوب ترامپ، به این حد از اعتماد به نفس رسیده است که 4 ماه قبل از برگزاری انتخابات به فکر تشکیل تیم انتقالی افتاده است. تد کافمن، یکی از مشاوران نزدیک بایدن 6 نفر را در این زمینه به کار گرفته است که قرار است در آینده توسعه هم پیدا کند.

مشابهت تجربه 2016 هیلاری کلینتون

هر چند که موارد فوق گمانه و احتمال پیروزی کاندیدای دموکرات را افزایش می دهد، اما لزوما به مفهوم قطعیت پیروزی بایدن در انتخابات نیست. هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات در انتخابات 2016 با وجود کسب حدود 3 میلیون رای مردمی بیشتر، نتیجه انتخابات را به ترامپ واگذار کرد. بنابراین پیشتازی در نظرسنجی های ملی لزوما به مفهوم باخت ترامپ نیست. به ویژه اینکه گاها بین نظرسنجی های ملی و ایالتی اختلافاتی مشاهده می گردد. این امر نشان می دهد که باید چند درصد خطا را برای نظرسنجی ها قائل شد.

علاوه بر این، اتفاقات و تحولات در آستانه انتخابات می تواند نقشی معین نماینده در نتیجه آن داشته باشد و باید منتظر ماند و دید که طی روزها و 4 ماه آینده کرونا تا چه حد بر شرایط مالی در آمریکا تاثیر خواهد داشت یا دیگر متغیرها چه تحولاتی در برآورد ها درباره پیروز احتمالی انتخابات نوامبر ایجاد خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1182

به "گزارش، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آیا زنگ خطر برای ترامپ به صدا درآمده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آیا زنگ خطر برای ترامپ به صدا درآمده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید