گفت و گوی تلفنی ظریف با اشرف غنی و عبدالله

به گزارش علی آباد جدید، به دنبال اعلام توافق سیاسی در افغانستان، وزیر امور خارجه ایران با اشرف غنی و عبدالله عبدالله تلفنی گفت و گو کرد.

گفت و گوی تلفنی ظریف با اشرف غنی و عبدالله

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاست خارجی علی آباد جدید، به دنبال اعلام توافق سیاسی در افغانستان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دقایقی پیش با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان تلفنی گفت و گو و از پیشرفت حاصل شده در فرایند مصالحه ملی انجام شده در افغانستان استقبال کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این مصاحبه همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای حمایت از استمرار همسویی همه گروه های افغانستان گفت.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران پیش از این نیز از امضای این توافق استقبال کرد.(اینجا بخوانید)

انتها پس از سه ماه کشمکش سیاسی بین اشرف غنی و عبدالله عبدالله بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، این دو امروز یک شنبه یک توافق سیاسی امضا کردند.

براساس این توافقنامه، عبدالله عبدالله، ریاست شورای عالی مصالحه ملی را به عهده می گیرد و اعضای تیمش در کابینه مشارکت خواهند داشت.

به گزارش فارس، در این مدت ظریف چند بار با غنی و عبدالله تلفنی گفت وگو نموده بود.

به گزارش فارس، در پی بروز اختلاف سیاسی بین غنی و عبدالله پس از انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رایزنی هایی را با مقامات افغان و همچنین بعضی همتایان خود صورت داد. علاوه بر این محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر خارجه در امور افغانستان سفری به کابل داشت و با مقامات و شخصیت های موثر افغانستان ملاقات و به گفت و گو پرداخت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1141

به "گفت و گوی تلفنی ظریف با اشرف غنی و عبدالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت و گوی تلفنی ظریف با اشرف غنی و عبدالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید