اگر ایران بخواهد مایلم کاری بکنم

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش تجارت نیوز به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ بامداد امروز باز هم ادعاهایش برای کمک به ایران در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا را تکرار کرده و گفت: اگر آن ها[ایران] کمکی در این زمینه احتیاج دارند، من مایلم که کاری انجام دهم.[اما] اگر بخواهند، اگر درخواست کنند.

اگر ایران بخواهد مایلم کاری بکنم

ترامپ که خود به خاطر کوتاهی هایش در مبارزه با کرونا در آمریکا، با انتقاد تند مردم و مسئولان ایالت های مختلف این کشور قرار گرفته مدعی شد که آسیب کرونا در ایران زیاد بوده است و آمار رسمی به وضوح، آمار صحیح نیستند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین بیان کرد که مقامات ایران باید باهوش باشند و با آمریکا به یک توافق برسند.

او همچنین در ادامه این ادعا را بیان کرد که ایران ممکن است منتظر بماند و ببینند که آیا جو بایدن، رقیب انتخاباتی او برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا پیروز می شود یا نه تا آمریکا را مال خودشان کنند.

ترامپ در این باره اضافه کرد: اگر او راه پیدا کند، کشوری برایتان نمی ماند.

ادعای رئیس جمهور آمریکا درباره آمادگی برای کمک به ایران در حالی مطرح می شود که تا به امروز از عمل کردن به درخواست های بین المللی برای لغو یا کاهش تحریم های اقتصادی ایران به منظور بهبود شرایط مبارزه با شیوع ویروس کرونا، خودداری کرده است.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در واکنش به ادعای کمک به ایران از سوی ترامپ که روز گذشته نیز آن را تکرار کرده بود، گفت: آقای ترامپ! ایران ظرف چند ماه آینده صادر کننده دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) خواهد بود. تنها کاری که شما باید بکنید این است دخالت در امور داخلی دیگر ملت ها بویژه ملت ما را متوقف کنید و باور کنید ما از هیچ سیاستمدار آمریکایی مشورت نمی پذیریم.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1070

به "اگر ایران بخواهد مایلم کاری بکنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر ایران بخواهد مایلم کاری بکنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید