یک عامل مهم در جلوگیری از کاهش وزن

به گزارش علی آباد جدید، نتیجه مطالعه گروهی از متخصصان انگلیسی نشان می دهد: نزدیکان افرادی که در پی کاهش وزن هستند، ممکن است آگاهانه یا ناآگاهانه این روند را مختل نمایند.

یک عامل مهم در جلوگیری از کاهش وزن

به گزارش ایسنا، به گفته متخصصان در دانشگاه ساری (University of Surrey) اعضای خانواده و دوستان افرادی که برای کاهش وزن تلاش می نمایند به اشکال مختلف از جمله کارشکنی، رفتارهای تغذیه ای و تبانی مانع از رسیدن آن ها به هدف خود می شوند.

جین اوگدن - سرپرست گروه مطالعاتی در دانشگاه ساری - می گوید: کاهش وزن اغلب منجر به تغییراتی می گردد که از افزایش اعتماد به نفس تا تغییر ساز و کار اجتماعی در روابط را در بر می گیرد. بسیاری از افراد از این تغییرات خشنود نیستند و ممکن است آگاهانه یا به طور ناخودآگاه تلاش نمایند تا تلاش های فرد برای کاهش وزن را ناکام بگذارند تا شرایط به شکل فعلی باقی بماند.

او تاکید می نماید که آنالیز های بیشتری در این زمینه باید صورت بگیرد تا در آینده امکان گفت وگو با خانواده و دوستان و تشویق آنها به حمایت از تلاش فرد برای کاهش وزن وجود داشته باشد.

به گفته جین اوگدن، حمایت دوستان و اعضای خانواده از تلاش های فرد برای کاهش وزن می تواند ابزاری گرانبها در این راستا باشد این در حالیست که شماری از پژوهش های صورت گرفته نشان داده است که اعضای خانواده، دوستان و شرکای زندگی فرد ممکن است در عمل با او تبانی نمایند تا رفتارهایی که مانع از کاهش وزن می گردد، ادامه پیدا کند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2356

به "یک عامل مهم در جلوگیری از کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک عامل مهم در جلوگیری از کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید