20 ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور فراوری می گردد

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامی شرکت هایی است که در کوشش هستند تا بازار داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی کشور را رونق دهند.

20 ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور فراوری می گردد

فراوری داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی ارتباط مستقیم با سلامتی افراد جامعه دارد و می تواند در کنار تامین سلامت مصرف کنندگان، نقشی جدی در رونق مالی کشور داشته باشد.

بر همین اساس ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نموده است در یک برنامه 5 ساله، قرار است 20 ماده اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور فراوری گردد. محصولاتی استاندارد که با یاری توان و تخصص شرکت های دانش بنیان و خلاق این حوزه به فراوری می رسد و روانه بازار خواهد شد.

این برنامه 5 ساله که در قالب 20 پروژه ملی در حال انجام است، می تواند 600 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان آورد و برای 400 نفر نیز اشتغال زایی کند.

از جمله این مواد اولیه و کاربردی مورد احتیاج در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی می توان به موادی چون ویتامین آ پالمیتات، آسکوربیل پالمیتات، آسکوربیل تترا پالمیتات، آسکوربیل گلوکزید و کوجیک اسید دی پالمیتات اشاره نمود.

در این برنامه کوشش می گردد تا مواد اولیه حوزه آرایشی که بر پایه پالمتیک اسید یا ایزوپالمتیک هستند و تنوع و حجم بالایی از مصرف و ارزبری را دارند، توسط شتابدهنده ها و شرکت های دانش بنیان به فراوری برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1775

به "20 ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 ماده اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید