30 درصد فضای آموزشی جویبار فرسوده است

به گزارش علی آباد جدید ، علی اصغر ایزدپناه بعدازظهر دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه 125 مدرسه دولتی و هشت مدرسه غیردولتی در سطح شهرستان وجود دارد، گفت: از این تعداد حدود50 فضای آموزشی قدمت ساخت آن به سی سال میگذرد.

30 درصد فضای آموزشی جویبار فرسوده است

وی با اشاره به اینکه تعداد 12 هزارو 935 دانش آموز در سال تحصیلی جدید مشغول به تحصیل هستند ، اضافه نمود: کمبود فضای آموزشی مربوط به شهر جویبار است و برای حبران این کمبود احتیاج به ساخت 5 مدرسه جدید است.

ایزدپناه تعداد پرسنل آموزش و پرورش شهرستان را یک هزارو 200 نفر اعلام کردو اضافه نمود: تعداد بازنشسته ها 501 نفر و 19 معلم نیز در سال تحصیلی جدید به نظام آموزشی شهرستان اضافه شدند.

رئیس آموزش و پرورش جویباربا ابراز تاسف براینکه 99 در صد اعتبارات این اداره مربوط به پرداخت حقوق نیروی انسانی است ، توضیح داد: در ساخت ، تجهیز و مقاوم سازی مدارس با کمبود اعتبارات روبرو هستیم .

وی مهمترین اصل در بدنه آموزش و پرورش را بحث تربیت درست نسل آینده کشور اعلام کردو گفت: در بحث شناسایی آسیب های اجتماعی از نگاه دانش آموزان بیشترین مسائل در حوزه خانوادگی ، اعتیاد و استفاده نادرست از فضای مجازی عنوان شد.

وی اعلام کرد: متاسفانه شهرستان جویبار در وابستگی دانش آموزان به فضای مجازی رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده است.

وی نقش خیرین در ایجاد و تجهیز فضای آموزشی شهرستان را مهم ارزیابی کردو اضافه نمود: تقویت انگیزه و کوشش تحصیلی دانش آموزان از دیگر اهداف نظام آموزشی در سطح شهرستان است.

ایزدپناه دوران طلایی تعلیم و تربیت را پایه ابتدایی اعلام کردو گفت: سه سال ابتدایی تحصیلات باید برای تربیت دانش آموزان در نظر گرفته گردد و از خانواده ها انتظار داریم قبل از مدرسه آموزش را به دانش آموزان نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 121

به "30 درصد فضای آموزشی جویبار فرسوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 درصد فضای آموزشی جویبار فرسوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید