آخرین آمار فراوری و واردات ملزومات مقابله با کرونا

به گزارش علی آباد جدید، در تازه ترین اطلاعاتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار رسانه ها قرار گرفته، از 13 اسفند سال گذشته تا 8 فروردین سال جاری یک میلیون و 900 هزار ماسک N95، تعداد 14 میلیون و 250 هزار ماسک سه لایه و 540 هزار لباس یکسره (گان) به کشور وارد شده است.

آخرین آمار فراوری و واردات ملزومات مقابله با کرونا

همچنین در این مدت هزار تن الکل ثبت سفارش شده و طی هفته جاری هم 200 تن الکل وارد شده است.

طی این 24 روز بیش از 15 میلیون و 266 هزار عدد ماسک سه لایه و N95 فراوری شده که حدود 14 میلیون و 887 هزار عدد از آن تا 8 فروردین توزیع شده و مابقی در انتظار تحویل به شرکت های پخش زیرمجموعه سازمان غذا و دارو بوده است.

مجموع فراوری الکل در این مدت نیز نزدیک به شش میلیون و 19 هزار لیتر بوده است. البته تا سرانجام 8 فروردین، بیش از 13 میلیون و 349 هزار لیتر الکل توزیع شده که از محل دپوی الکل هم استفاده شده است.

همچنین در این مدت مبلغ 136 میلیارد تومان توسط شرکت های عظیم برای خرید اقلام پیشگیری مرتبط با ویروس کرونا یاری شده، 900 هزار عدد ماسک سه لایه و دو میلیون 300 هزار ماسک N95 تهیه و با هماهنگی وزارت بهداشت به ستاد مبارزه با کرونا در کلیه استان های کشور اهدا شده است.

در این مدت برای واردات اقلام بهداشتی از محل تهاتر نیز 616 میلیون یورو تأمین ارز اجرا شده و آمادگی تأمین ارز تا میزان 30 میلیون یورو نیز وجود دارد.

کاهش حقوق ورودی واردات ماسک و لباس های پزشکی، ممنوعیت موقت صادرات مواد اولیه، واسطه ای و محصولات نهایی مرتبط با مقابله با کرونا و ابلاغ به کلیه شرکت های فراوریی مرتبط برای فراوری سه شیفت محصولات بهداشتی از جمله تدابیری است که در این مدت اتخاذ شده است.

هرچند که دسترسی شهروندان در هفته های اول شیوع ویروس کرونا به ملزومات پیشگیری دچار مشکل بود، اما طبق گفته مسئولان در حال حاضر در زمینه ژل و محلول ضدعفونی احتیاج کشور رفع شده، اما باوجود پنج برابر شدن فراوری انواع ماسک، اولویت توزیع ماسک فعلاً مراکز درمانی است و هنوز ماسک در داروخانه ها توزیع نشده است. البته رئیس اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و لوازم پزشکی و آزمایشگاهی تهران اخیراً از فراوری ماسک های قابل شست وشو با تأیید وزارت بهداشت و توزیع آن ها برای شهروندان عادی خبر داده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1011

به "آخرین آمار فراوری و واردات ملزومات مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار فراوری و واردات ملزومات مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید