اعلام آمادگی صنایع دستی فارس برای حضور در جام جهانی قطر

به گزارش علی آباد جدید، ایسنا/ براساس اخبار بدست رسیده، اعلام آمادگی صنایع دستی فارس برای حضور در جام جهانی قطر صورت گرفت.

اعلام آمادگی صنایع دستی فارس برای حضور در جام جهانی قطر

مدتی پیش بود که وزیر فرهنگ قطر در سفر خود به کشورمان در ملاقاتهایی با مسئولان، سید عزت الله ضرغامی (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) را ملاقات کرد. ضرغامی در این ملاقات به استفاده از فرصت جام جهانی قطر برای ارتقای همکاری های عمیق در سه حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی بین دو کشور تأکید کرد و بعلاوه مأموریت ویژه ای برای احیای صنایع دستی قطر به معاونت صنایع دستی محول نموده بود.

با گذشت تقریبا 12 روز از انتشار این اخبار، جزییاتی از سوی معاونت صنایع دستی درباره این برنامه ها و حضور صنایع دستی کشورمان در جام جهانی قطر منتشر نشده بود و این تأخیر عده ای از کارشناسان را به سمت هشدارهایی برای درس گرفتن از تجربه اکسپو دبی سوق داد.

حجت الله مرادخانی، پژوهشگر حوزه صنایع دستی چنین اظهار نموده بود: ... نباید فراموش کنیم ما رویداد بزرگ اکسپو دبی را به آسانی از دست دادیم و حالا یک رویدادی با همان ابعاد یعنی بزرگ و جهانی به نام جام جهانی قطر داریم که اگر بتوانیم آگاهانه از این فرصت استفاده کنیم، قطعا گام رو به جلویی است که هم می توانیم از آن برای انتقال تجربیاتمان استفاده کنیم و هم بتوانیم از آن بازار مالی فرهنگی که شکل میگیرد، به نفع خودمان و برای توسعه صنایع دستی در بازارهای جهانی استفاده کنیم.

به همین دلیل سید موید محسن نژاد در نشست مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با اعضای هیات مدیره اتحادیه صنایع دستی استان، وارد شدن صنایع دستی در زندگی مردم را زمینه ساز احیای آن دانسته و درباره حضور در جام جهانی چنین اظهار کرد: باید با برنامه ریزی و اقدام عملی در فرصت به جامانده تا جام جهانی حضور قدرتمند صنایع دستی استان را در این رویداد بین المللی رقم زنیم.

البته در این خبر توضیحات بیشتری درباره جزئیات برنامه های این استان برای حضور در جام جهانی منتشر نشده و محسن نژاد به صرف معرفی صنایع دستی استان فارس از جمله منبت آباده، دست بافته های داری عشایری در فیروزآباد و ... اشاره نموده است.

منبع: همگردی
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2185

به "اعلام آمادگی صنایع دستی فارس برای حضور در جام جهانی قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی صنایع دستی فارس برای حضور در جام جهانی قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید