بسته حمایت از صادرات غیرنفتی تبلیغاتی است

به گزارش علی آباد جدید، بسته توسعه صادرات غیرنفتی ابلاغ شد؛ به گفته معاون وزیر اقتصاد و دارایی با سپرده گذاری ارزی و ریالی به صادرکنندگان تسهیلات اعطا می گردد. این بسته توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مصوب شده است. یکی از ابزارهای این بسته سپرده گذاری یک هزار میلیارد ریالی است که با نرخ سود 11 تا 18 درصد در اختیار تجار و صادرات قرار می گیرد. همچنین یک میلیارد یورو سپرده گذاری ارزی پیش بینی شده که در قالب تسهیلات ارزی خواهد بود.

بسته حمایت از صادرات غیرنفتی تبلیغاتی است

جهت دریافت مشاوره خدمات آموزش طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

سیدرضی حاجی آقامیری، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران درباره بسته توسعه صادرات غیرنفتی به پایگاه خبری اتاق ایران می گوید: این بسته برای دوره غیرتحریم تدوین شده است نه دوران تحریم مالی.

او معتقد است: در بسته توسعه صادرات غیرنفتی مهمترین نکته، مسئله بانکی و گشایش اعتبار است؛ مبنای برنامه ریزی در این بسته حمایتی بانک محور بوده درحالی که ما در شرایط تحریم به سر می بریم و تقریباً با بانک های جهانی قطع ارتباط هستیم. مهم ترین نکته این بسته این است که در شرایط غیرتحریم می تواند فعال باشد.

او ادامه می دهد: وقتی در این بسته به گشایش اعتبار اسنادی تاکید می شود، باید به این هم پاسخ داد که چه کسی می تواند در این شرایط گشایش اعتبار اسنادی انجام دهد؟

به گفته حاجی آقامیری، رقم در نظر گرفته شده برای حمایت از صادرات نسبت به کل اقتصاد ایران رقم بسیار ناچیزی است. من نسبت به این بسته زیاد امیدوارم نیستم و فکر نمی کنم این بسته حمایتی بتواند تکانه ای به صادرات غیرنفتی بدهد.

او معتقد است: من این بسته را خیلی عملیاتی نمی بینم؛ قبلاً هم این اتفاق ها تکرار شده است، معلوم نیست بودجه این بسته توسط چه کسانی و چه زمانی تأمین می شود؟ گاهی این بودجه در اختیار بخش خصوصی قرار نمی گیرد و یا بودجه در نهایت برمی شود. من فکر می کنم این بسته تبلیغاتی است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 811

به "بسته حمایت از صادرات غیرنفتی تبلیغاتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته حمایت از صادرات غیرنفتی تبلیغاتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید