بناهای تاریخی در محور گردشگری شمال اصفهان به اقامتگاه های گردشگری تبدیل می شوند

به گزارش علی آباد جدید، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از کاروانسراهای تاریخی در شهرهای تاریخی گرگاب، گز و مورچه خورت تاکید کرد: بناهای تاریخی در محور گردشگری شمال شهر اصفهان به اقامتگاه های گردشگری تبدیل می شوند.

بناهای تاریخی در محور گردشگری شمال اصفهان به اقامتگاه های گردشگری تبدیل می شوند

به گزارش علی آباد جدید به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، امروز شنبه 28 مهر 97 در ادامه سفر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی از بناهای تاریخی محور شمال شهر اصفهان از جمله کاروانسرای تاریخی گز، قلعه تاریخی مورچه خورت و حمام تاریخی شهر گرگاب بازدید به عمل آورد.

در پایان این بازدید مونسان در جمع علی آباد جدید تاکید کرد: محور گردشگری شمال شهر اصفهان از ظرفیت های فراوانی در راستای توسعه گردشگری برخوردار است.

او شرح داد: در بازدید از کاروانسرای تاریخی شهر گز در 10 کیلومتری شمال شهر اصفهان، تدابیر لازم برای حمایت از بخش خصوصی برای حضور در این کاروانسرای زیبا و تبدیل آن به یکی از زیباترین اقامتگاه های سنتی شمال اصفهان فراهم می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین در بازدید از قلعه بزرگ و تاریخی مورچه خورت تاکید کرد: تلاش داریم تا با برنامه ریزی های لازم و با اختصاص بودجه لازم به مرمت این قلعه عظیم تاریخی یاری رسانی کنیم.

در ادامه سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به محور شمال شهر اصفهان او همچنین ضمن بازدید از طرح ترویج صنایع دستی در حمام تاریخی گرگاب از طرح توسعه کاروانسرای مادر شاه در شهر تاریخی مورچه خورت نیز بازدید به عمل آورد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 379

به "بناهای تاریخی در محور گردشگری شمال اصفهان به اقامتگاه های گردشگری تبدیل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بناهای تاریخی در محور گردشگری شمال اصفهان به اقامتگاه های گردشگری تبدیل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید