تأیید مرگ زن جوان مبتلا به تب کنگو در یزد

به گزارش علی آباد جدید، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به این که چرخه اپیدمیولوژیک بیماری تب کریمه کنگو قطعاً در زابل اتفاق افتاده است، گفت: مرگ زن 19 ساله در اثر ابتلاء به تب کریمه کنگو را تأیید کرد.

تأیید مرگ زن جوان مبتلا به تب کنگو در یزد

دکتر محمدرضا دهقانی در گفت وگو با علی آباد جدید با اشاره به این که یک سری از بیماری ها در حوزه بهداشتی خط قرمز نظام سلامت هستند، اظهار کرد: با توجه به این که حوزه سلامت هر روز با انواع و اقسام مرگ ها روبرو است، وقوع بعضی از مرگ ها در این حوزه بسیار مهم و حائز اهمیت است که انتشار آن مستلزم صرف زمان و بررسی های دقیق تر است.

وی با بیان این که بیماری هایی نظیر تب کریمه کنگو و هاری در عین حالی که قابل کنترل هستند می توانند مرگ آفرین باشند، اضافه کرد: مرگ زن 19 ساله ای که برای درمان به یزد منتقل شده بود در اثر ابتلاء به تب کریمه کنگو بوده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در ادامه با اشاره به این که چرخه اپیدمیولوژیک این بیماری قطعاً در شهرستان زابل اتفاق افتاده و هیچ ارتباطی با یزد نداشته است، گفت: تشخیص این که بیماری وارده به استان باشد یا بیماری جای دیگری اتفاق افتاده و سپس وارد استان شود بسیار حائز اهمیت و قابلیت پیگیری مستمر دارد.

دکتر دهقانی با بیان این که چرخه انتقال تب کریمه کنگو در استان یزد وجود ندارد، گفت: این زن که در یزدی هم نبوده است در این استان مبتلا به بیماری نشده و متأسفانه بعد از مراجعه به مراکز درمانی ابرکوه و یزد بعد از ورود به مرحله تشخیص فوت کرد.

این مسئول با تاکید بر لزوم اهمیت مطالعه راه های انتقال تب کریمه کنگو، اظهار کرد: راه های انتقال این بیماری از مشاغلی نظیر کشاورزی، دامداری، قصابی، چوپانی و کار در کشتارگاه بیشتر است.

وی در سرانجام گفت: برای پیشگیری از ابتلاء به تب کریمه کنگو استفاده از وسایل محافظتی از جمله دستکش، چکمه و روپوش به هنگام تماس با دام توصیه می شود هم چنین مردم از خرید گوشت از مراکز غیر معتبر و تماس بدون محافظ با دام جداً خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 281

به "تأیید مرگ زن جوان مبتلا به تب کنگو در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید مرگ زن جوان مبتلا به تب کنگو در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید