تصاویر ، افشاگری رسانه فرانسوی پس از 100 سال ، آمریکا عامل آنفلوانزای 1918 و مرگ 50 میلیون نفر است

به گزارش علی آباد جدید، شبکه فرانس 24 فرانسه در یک مستند تاریخی افشا کرد که آنفلوانزای 1918 معروف به آنفلوانزای اسپانیایی که بین سال های 1918 و 1920 موجب مرگ 50 میلیون نفر در دنیا شد در واقع توسط سربازان آمریکایی به اروپا منتقل شده بود.

تصاویر ، افشاگری رسانه فرانسوی پس از 100 سال ، آمریکا عامل آنفلوانزای 1918 و مرگ 50 میلیون نفر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، این شبکه فرانسوی، پنجشنبه شب ،4 اردیبهشت در یک مستند ویدئویی به آنالیز نحوه شیوع آنفلوانزای 1918 در اروپا پرداخت و سربازان آمریکایی را علت اصلی شیوع آن بیماری مهلک در اروپا توصیف کرد.

براساس این گزارش، این نوع آنفلوانزا، توسط سربازان آمریکایی که از پایگاه نظامی فورت ریلی (Fort Reily) کانزاس به اروپا راهی شده بودند در این قاره منتقل شد.

ارتش آمریکا پیشتر از شیوع آنفلوانزا در بین سربازان خود اطلاع داشته است، چرا که به گفته فرانس 24، جمعی از این سربازان از قبل در هنگام انتقال به اروپا به وسیله اقیانوس اطلس، در ناوهای آمریکایی جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده بودند.

این بیماری تنها از این جهت به آنفلانزای اسپانیایی معروف شد که در آن موقع قانون سانسور در طول جنگ دنیای اول در اسپانیا اجرا نمی شد و بر خلاف سایر کشورهای اروپایی اخبار شیوع این بیماری همه گیر، در رسانه های این کشور منعکس می شد.

این گزارش حاکی است که شرایط جنگی در اروپا و حضور سربازان امریکایی در سنگرها در کنار سربازان فرانسوی و انگلیسی موجب شیوع این بیماری در اروپا بود، چرا که آمریکایی ها برای یاری به اروپا در مقابل آلمان در جنگ دنیای اول آمده بودند، اما در واقعیت آنفلانزای را به قاره سبز آوردند.

این مستند آمار کشته های آن بیماری را بیشتر از تلفات اروپا در جنگ دنیای اول ارزیابی کرد و اضافه کرد: تعداد کشته های جنگ دنیای اول در طول 4 سال از 1914 تا 1918 در مجموع با احتساب نظامیان و غیر نظامیان 18 میلیون نفر بوده است، اما آنفلانزای 1918 منجر به مرگ 50 میلیون انسان در دنیا شده بود.

از زمان شیوع ویروس کرونا در فرانسه، رسانه و فعالین شبکه های اجتماعی در این کشور به طور گسترده ای به انتشار تصاویر و آمارهای مربوط به آنفلانزای 1918 در این کشور پرداخته اند.

براساس این اخبار و پیغام ها، در آن موقع فرانسوی ها، آلمان را مسئول گسترش آنفلانزا در اروپا می دانستند در حالیکه بعد از گذشت بیش از 100 سال امروز افشا شد که در حقیقت ارتش آمریکا عامل انتشار آن ویروس مهلک در اروپا بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1076

به "تصاویر ، افشاگری رسانه فرانسوی پس از 100 سال ، آمریکا عامل آنفلوانزای 1918 و مرگ 50 میلیون نفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، افشاگری رسانه فرانسوی پس از 100 سال ، آمریکا عامل آنفلوانزای 1918 و مرگ 50 میلیون نفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید