تصویری جعلی که باعث سقوط ناگهانی بیت کوین شد

به گزارش علی آباد جدید، بیت کوین، بزرگترین دارایی ارز دیجیتال دنیا بر اساس ارزش بازار، پس از انتشار تصویری که انفجاری جعلی را در نزدیکی پنتاگون نشان می دهد و احتمالا با هوش مصنوعی (AI) ایجاد شده و در فضای مجازی منتشر شده است، سقوطی ناگهانی را تجربه کرد.

تصویری جعلی که باعث سقوط ناگهانی بیت کوین شد

به گزارش ایسنا به نقل از نقل از بیزنس، این تصویر هشداردهنده که ابر های بزرگ از دود تیره در نزدیکی ساختمان نمادین که به عنوان مقر وزارت دفاع ایالات متحده (DOD) عمل می نماید را نشان می دهد، به طور گسترده به وسیله حساب های کاربری متعدد در سایت میکروبلاگینگ توییتر پخش شد.

از جمله کسانی که این تصویر را منتشر کردند، حساب توییتر رسانه دولتی روسیه، راشاتودی بود که بیش از سه میلیون دنبال کننده دارد. این تصویر بعلاوه به وسیله یک حساب کاربری تایید شده توییتر به نام BloombergFeed به اشتراک گذاشته شده است.

راشاتودی، توییت خود را که حاوی عکس مذکور بود حذف کرد در حالی که توییتر حساب BloombergFeed را تعلیق کرد.

اوایل روز دوشنبه تصویری که ظاهرا به وسیله هوش مصنوعی فراوری شده بود انفجاری ساختگی را در نزدیکی پنتاگون ایالات متحده نشان داد. این خبر به وسیله رسانه دولتی روسیه، راشاتودی در توییتر به اشتراک گذاشته شد که به انتشار آن یاری کرد.

این تصویر ظاهرا حملات 11 سپتامبر را به مردم یادآوری کرد و اعتماد سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار داد، زیرا باعث فروش وحشتناک فوری بعلاوه زیان بیش از هفت درصدی داوجونز و افت 4.5 درصدی در بازگشت سرمایه بین المللی مورگان استنلی (MSCI) شد.

این تصویر که اداره آتش نشانی شهرستان آرلینگتون، جعلی بودن آن را چند دقیقه پس از انتشار آنلاین تایید کرد، تاثیر گسترده ای بر بازار سهام و ارز های دیجیتال نداشت.

حساب توییتر رسمی آتش نشانی آرلینگتون و خدمات پزشکی اضطراری (EMS) توضیح داد: هیچ انفجار یا حادثه ای در یا نزدیک منطقه پنتاگون رخ نداده است و هیچ خطر یا خطر فوری برای مردم وجود ندارد.

این عکس حدود ساعت 10 و 6 دقیقه صبح روز دوشنبه به وقت شرقی در توییتر پخش شد و تنها چهار دقیقه بعد، در ساعت 10 و 10 دقیقه صبح، بازار ها واکنش نشان دادند و شاهد روند نزولی بودند.

شاخص های سهام ایالات متحده آسیب جزئی را متحمل شدند، اما پس از تایید مقامات مبنی بر جعلی بودن آن، به سرعت بهبود یافتند.

بیت کوین، اولین دارایی رمزنگاری دنیا نیز دچار سقوط ناگهانی شد و با انتشار این عکس به 26 هزار و 500 دلار کاهش یافت با این حال، اولین ارز دیجیتال به سرعت افزایش یافت و چند دقیقه بعد به 26 هزار و 882 دلار معامله شد.

در حالی که تایید نشده است که تصویر منتشر شده با استفاده از ابزار های هوش مصنوعی ایجاد شده است یا خیر، اما دارای علائم شاخص تصاویر فراوری شده به وسیله هوش مصنوعی است.

انتشار: 2 خرداد 1402 بروزرسانی: 2 خرداد 1402 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2346

به "تصویری جعلی که باعث سقوط ناگهانی بیت کوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویری جعلی که باعث سقوط ناگهانی بیت کوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید