توضیحات آموزش وپرورش درباره شروط تداوم تعطیلی مدارس برای مقابله با کرونا

به گزارش علی آباد جدید، مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش وپرورش گفت: به وزارت بهداشت اعلام کردیم در صورت احتیاج آماده تعطیلی مدارس برای پیشگیری از ویروس کرونا هستیم.

توضیحات آموزش وپرورش درباره شروط تداوم تعطیلی مدارس برای مقابله با کرونا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در دانشگاه های کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

تسنیم:با انتشار اخبار ورود ویروس کرونا به ایران، ضرورت توجه به مدارس با توجه به حضور و تجمع دانش آموزان بسیار لازم است البته دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اعلام نموده است که اردوهای دانش آموزی برگزار نگردد و دانش آموزان در مدارس در یک مکان تجمع ننمایند.

به نظر می رسد رعایت نکات بهداشتی در مدارس به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شرط لازم است و باید اطلاع رسانی لازم به دانش آموزان و معلمان ارائه گردد اما در سوی دیگر ماجرا این سؤالات نیز مطرح است که آیا توصیه های پیشگیرانه به دانش آموزان در کنترل ویروس کرونا کفایت می نماید؟ آیا تجهیزات لازم برای ضدعفونی کردن دست دانش آموزان یا سرویس های بهداشتی مدارس و…. در اختیار مدارس واقع شده است؟ آیا به تعطیلی مدارس در استان های درگیر احتیاج نیست؟

البته بعضی استان های کشور از جمله استان تهران به مدت یک هفته تا دو روز مدارس را تعطیل نموده اند؛ طبق گفته های مسعود ثقفی سخنگوی آموزش وپرورش شهر تهران، مدارس تهران در روزهای یکشنبه و دوشنبه 4 و 5 اسفند تعطیل شد تا ضدعفونی تجهیزات و سطوح مدارس انجام گردد و دانش آموزان با امنیت بیشتر در مدارس حضور یابند.

در شرایط فعلی در مدارس کشور که محل تجمع تعداد زیادی از دانش آموزان است باید دو موضوع مورد توجه باشد؛ نخست تأمین تجهیزات لازم برای ضدعفونی کردن دست دانش آموزان و سطوح مدارس؛ دوم اینکه با توجه به تراکم بالای دانش آموزان در کلاس های درس در کلان شهرها بیشتر کلاس های درس بالای 35 دانش آموز دارند برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ادامه تعطیلی مدارس تا چه اندازه احتیاج است؟

تصمیم گیری درباره تعطیلی مدارس بر عهده مدیران آموزش وپرورش و علوم پزشکی

در همین رابطه حسن ضیاءالدینی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه با توجه به شیوع بیماری های تنفسی و کرونا ویروس به تمام استان های کشور یعنی دانشگاه های علوم پزشکی و مدیران کل آموزش وپرورش استان ها اختیار لازم داده شده است تا در صورتی که مواردی مشاهده شد بتوانند مدارس را تعطیل نمایند، گفت: بعضی استان ها مدارس را تعطیل کردند.

وی اضافه نمود: تصمیم درباره تعطیلی مدارس با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل آموزش وپرورش هر استان است، در تهران چون مشکل خاصی درباره کرونا مشاهده نشده است به منظور ضدعفونی کردن مدارس بعد از برگزاری انتخابات تصمیم گرفته شد تا به مدت دو روز تعطیل شوند.

کرونا در مدارس مسئله ای ایجاد ننموده است

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش وپرورش گفت: در صورت احتیاج و با تصمیم وزارت بهداشت، مدارس تعطیل خواهند شد و این به شرایط کرونا ویروس در تهران و استان ها بستگی دارد البته کرونا در مدارس مسئله ای ایجاد ننموده است و بیشتر در مدارس بر بحث پیشگیری و آموزش تأکید داریم.

ضیاءالدینی ادامه داد: آموزش ها را در مدارس شروع نموده ایم و امیدواریم با پیشگیری و ارائه آموزش های لازم از شیوع ویروس کرونا در جامعه جلوگیری کنیم.

چرا دانشگاه ها یک هفته و مدارس دو روز تعطیل شد؟

وی در پاسخ به این پرسش فردی که ویروس کرونا را دارد تا 10 روز علائمی ندارد برهمین اساس شاید فردی مبتلا باشد و دیگران ندانند این مسئله در محیط مدارس با توجه به تجمع دانش آموزان بسیار اهمیت دارد، چگونه است که دانشگاه ها تا انتها هفته تعطیل شد اما مدارس را فقط دو روز تعطیل کردید؟ بیان کرد: آموزش و پرورش آمادگی لازم را برای تعطیلی مدارس دارد اما قرارگاه کرونا در وزارت بهداشت واقع شده است و مسئولیت کار با آنهاست، اگر تصمیم بگیرند مدارس تعطیل گردد از نظر ما مسئله ای وجود ندارد و همکاری می کنیم.

دانش آموزان دارای علائم سرماخوردگی مدرسه نروند

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش وپرورش در پاسخ به این پرسش که آموزش ها در مدارس برای پیشگیری از کرونا به چه صورت است؟ اضافه نمود: مسئله مهم در کرونا بحث پیشگیری و رعایت بهداشت فردی است و آموزش ها به دانش آموزان در این رابطه است یعنی تأکید می کنیم حتما دست های خود را بشویند، از تماس با افراد مشکوک خودداری نمایند، هنگام سرفه و عطسه دهان خود را بگیرند و اگر علائم سرماخوردگی دارند به مدرسه نروند و در خانه بمانند، مدیران مدارس همکاری لازم را دارند و غیبتی برای دانش آموزان حساب نخواهد شد؛ البته اگر وزارت بهداشت اعلام کند آماده تعطیلی مدارس هستیم.

ضیاءالدینی درباره تأمین تجهیزات ضدعفونی از جمله ماسک و ژل ضدعفونی نماینده در مدارس گفت: صابون مایع تأمین شده است، روز گذشته دستور دادیم مواد ضدعفونی نماینده برای مدارس آماده گردد و قرار شده در اسرع وقت در استان های کشور انجام گردد البته مدارس چندین استان کشور با توجه به شرایط تعطیل شده است و به وزارت بهداشت اعلام کردیم در صورت احتیاج آمادگی تعطیل مدارس را داریم و اگر رئیس دانشگاه های علوم پزشکی در تهران اعلام نمایند از نظر آموزش وپرورش مسئله ای برای تعطیلی مدارس وجود ندارد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 902

به "توضیحات آموزش وپرورش درباره شروط تداوم تعطیلی مدارس برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات آموزش وپرورش درباره شروط تداوم تعطیلی مدارس برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید