ثبت نام وام ودیعه با استفاده از پیامک، جزئیات شرایط استفاده از تسهیلات یاری ودیعه مسکن

به گزارش علی آباد جدید، براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، شرایط استفاده از تسهیلات یاری ودیعه مسکن اعلام شد.

ثبت نام وام ودیعه با استفاده از پیامک، جزئیات شرایط استفاده از تسهیلات یاری ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و برای کنترل بازار اجاره مسکن در کشور، با تاکید رئیس جمهور و اعلام محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، شرایط استفاده از تسهیلات یاری ودیعه مسکن اعلام شد.

بر این اساس سقف تسهیلات یاری ودیعه اجاره مسکن در مناطق شهری طبق اعلام انجام گرفته در تهران 500 میلیون ریال و در سایر کلانشهر ها 300 میلیون ریال خواهد بود که شامل شهر های بالای یک میلیون نفر از جمله مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه است. برهمین اساس تسهیلات یاری ودیعه مسکن در سایر شهر ها طبق مصوبه انجام گرفته 150 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحد های کسب و کار های آسیب دیده کرونا بوده و با نرخ سود 13 درصد و با سررسید یکساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می گردد. طبق اعلام انجام گرفته در دروه قرارداد صرفا سود تسهیلات از سوی مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

* ثبت نام پیامکی متقاضیان

متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا به وسیله ارسال پیامک به سرشماره 300073640 ثبت نام اولیه نموده و سپس در زمان بندی اعلامی باید در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir ثبت نام نمایند. متقاضیان دریافت این تسهیلات لازم است شرایط مندرج در ماده 1 آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند که این شرایط عبارتند از داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال 1384 به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا.

همچنین متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

* گروه های مشمول دریافت تسهیلات

گروه های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه شامل کارگران و حقوق بگیران ثابت، (با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های 5 نفره و بیشتر)، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار هستند که در این زمینه وثایق لازم برای اخذ وام متعاقبا به وسیله سامانه طرح اقدام ملی اعلام می گردد.

* فرصت یک هفته ای برای ثبت نام

جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن، ثبت نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد. بدین منظور متقاضیان واجد شرایط می توانند از ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 4 مرداد با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی 300073640 به وسیله تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.

گفتنی است که مهلت ثبت نام در ساعت 24 روز پنج شنبه مورخ 9 مرداد به اتمام خواهد رسید. لازم است شماره تلفن همراه متقاضی که به وسیله آن پیامک ارسال می گردد به نام فرد متقاضی باشد و متعاقباَ زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات به وسیله سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1146

به "ثبت نام وام ودیعه با استفاده از پیامک، جزئیات شرایط استفاده از تسهیلات یاری ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام وام ودیعه با استفاده از پیامک، جزئیات شرایط استفاده از تسهیلات یاری ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید