ثبت نخستین واکسن ضد کرونا چین

به گزارش علی آباد جدید، مقامات چینی از ثبت نخستین واکسن ضد کرونا ساخت این کشور خبر دادند موضوعی که به اعتقاد کارشناسان اثربخشی واکسن را نشان می دهد و اعتماد بین المللی به واکسن های COVID-19 ساخت چین را افزایش می دهد.

ثبت نخستین واکسن ضد کرونا چین

این واکسن که Ad5-nCoV نام دارد توسط شرکت داروسازی کان سینو چین و با سرپرستی چن وی متخصص بیماری های عفونی این کشور فراوری می گردد.

طبق اطلاعیه ای که در وب سایت سازمان ملی مالکیت معنوی چین منتشر شده است در صورت شیوع مجدد ویروس کرونا در چین، فراوری انبوه این واکسن می تواند در مدت زمان کوتاه انجام گردد.

شرکت داروسازی کان سینو روز دوشنبه در بیانیه ای بیان کرد: اعطای حق ثبت اختراع، اثربخشی و ایمنی واکسن را تایید نموده و حقوق مالکیت معنوی آن را نشان می دهد.

تائو لینا متخصص بیماری های عفونی مستقر در شانگهای معتقد است که اعطای حق ثبت اختراع، احتمالاً فرایند بازاریابی را تسهیل خواهد نمود ثبت اختراع رسمی باعث افزایش اعتماد جامعه جهانی در خصوص واکسن های COVID-19 فراوری شده توسط چین خواهد شد.

به گفته شرکت داروسازی کان سینو، درخواست ثبت این واکسن در 28 اسفند 1398 یعنی سه روز پس از آغاز آزمایشات بالینی مرحله اول ارایه شده و انتها در 21 مرداد 1399 به تایید رسیده است.

این شرکت گفت که مرحله سوم و نهایی بالینی این واکسن که در خارج از کشور و در مکزیک و عربستان در حال اجرا است، به سرعت پیش می رود کان سینو همچنین گفته است در حال مذاکره با روسیه، برزیل و شیلی برای انجام آزمایش های مرحله سوم بالینی در این کشورها است.

در حال حاضر 5 واکسن ساخت چین در همکاری کشورهای دیگر در حال طی مراحل سوم آزمایش بالینی است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1280

به "ثبت نخستین واکسن ضد کرونا چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نخستین واکسن ضد کرونا چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید