جانسون از 40 درصد مردم هنگ کنگ خواست به انگلیس مهاجرت نمایند

به گزارش علی آباد جدید، نخست وزیر انگلیس به هنگ کنگی ها پیشنهاد داد اگر قانون امنیت چین تصویب شد، 3 میلیون نفر از آنها به بریتانیا بیایند

جانسون از 40 درصد مردم هنگ کنگ خواست به انگلیس مهاجرت نمایند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش علی آباد جدید به نقل از یورونیوز، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا با اعلام این مطلب تعهد نموده است که در صورت تصویب نهایی این قانون بحث برانگیز در چین، به حدود سه میلیون شهروند هنگ کنگ حق زندگی و کار در بریتانیا به طور نامحدود داده و جهت اعطای شهروندی کامل به آنها را هموار خواهد ساخت.

نخست وزیر بریتانیا این اقدام بالقوه را یکی از بزرگترین تغییرات تاریخی در قانون ویزا در کشورش توصیف کرد. پیش از این، دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا چنین پیشنهادی را مطرح نموده بود اما گفته بود که این برنامه تنها برای 340 هزار نفر شهروند هنگ کنگی شامل دارندگان گذرنامه ملی ویژه بریتانیایی های خارج از کشور و بستگان آنها در نظر گرفته شده است.

اینک بوریس جانسون گفته است که حدود 2 و نیم میلیون نفر دیگر در هنگ کنگ نیز که دارای این گذرنامه نیستند، واجد شرایط برای استفاده از این طرح خواهند بود.

رویکرد تهدیدآمیز لندن نشان نارضایتی از برنامه های جدید پکن برای هنگ کنگ است. دولت پکن این اظهارات را که به تنش میان دو کشور دامن زده، مداخله در امور چین و نقض قوانین بین المللی خوانده است. ماه گذشته چین اظهار داشت میخواهد به طور مستقیم قانون جدید امنیت ملی را در هنگ کنگ وضع کند. این تصمیم قانونی در قالب لایحه در مجلس چین به تصویب رسید و در حال حاضر جزئیات آن در حال تدوین است.

قانون امنیت ملی چین که بر مبنای نظام یک کشور، دو نظام برای هنگ کنگ تنظیم شده، بخشی از نظام اداری و قضایی هنگ کنگ را به پکن وابسته تر می سازد، به طوری که دولت مرکزی چین به ویژه بتواند با دخالتی مستقیم تر مخالفان خود در این منطقه را خاموش کند.

  • چین در صف تحریم آمریکا | دلایل تنش بی سابقه در روابط پکن و واشنگتن

هنگ کنگ مستعمره پیشین بریتانیاست که امروز منطقه ای نیمه خودمختار محسوب می گردد و حدود 7 میلیون نفر جمعیت دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1159

به "جانسون از 40 درصد مردم هنگ کنگ خواست به انگلیس مهاجرت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون از 40 درصد مردم هنگ کنگ خواست به انگلیس مهاجرت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید