خبرنگاران استاندار خوزستان اقدامات سختگیرانه برای کنترل بیماری کرونا در خرمشهر را خواستار شد

به گزارش علی آباد جدید، آبادان - خبرنگاران - استاندار خوزستان گفت: برای جلوگیری از افزایش آمار بیماران کرونایی در خرمشهر اقدامات سختگیرانه و ممنوعیت تردد در سطح این شهرستان باید تشدید شود.

خبرنگاران استاندار خوزستان اقدامات سختگیرانه برای کنترل بیماری کرونا در خرمشهر را خواستار شد

به گزارش علی آباد جدید غلامرضا شریعتی چهارشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا در سالن اجتماعات منطقه آزاد افرایند از به تاخیر انداختن اقدامات پیشگیرانه مبارزه با بیماری کرونا در خرمشهر انتقاد کرد و گفت: اگر اقدامات جدی و محدودیت های پیشگیرانه با تاخیر در خرمشهر آغاز نمی شد امروز آمار مبتلایان کرونا دراین شهرستان افزایش پیدا نمی کرد.

وی با اشاره به اقدامات ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان آبادان گفت: تدابیر اندیشیده شده در شهرستان آبادان نتیجه بخش بوده و آمار مبتلایان به کرونا را در این شهر کاهش داده است.

شریعتی افزود: در حال حاضر میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در آبادان نسبت به نرم کشوری 10.2 درصد و در مقایسه با آمار استان خوزستان 5 درصد کمتر نشان می دهد.

استاندار خوزستان بر اقدامات سختگیرانه و بستن مبادی ورودی و خروجی شهرهای آبادان و خرمشهر تاکید کرد و گفت: اگر تا 2 هفته آینده تدابیر سختگیرانه در این منطقه انجام شود و طرح فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود امکان قطع زنجیره بیماری کرونا وجود دارد.

وی از بزرگان اقوام، طوایف و عشایر خوزستان خواست تا به مسئولیت اجتماعی خود بیش از پیش عمل کنند و بر رعایت توصیه های خود مراقبتی به اطرافیان تاکید کنند.

شریعتی از مردم استان خوزستان خواست در صورت مشاهده تجمع های نامتعارف به سامانه 111 اعلام کنند تا در اسرع وقت پیگیری و برخورد شود.

وی با اشاره به تمدید تعطیلات گفت: تعطیلات تا 22 فروردین تمدید شده و مدارس، دانشگاه ها و بازارهای غیر ضروری مشمول این تعطیلی هستند و کارمندان ادارات و شرکتها با 20 درصد ظرفیت نیرو فعالیت خواهند کرد.

استاندار خوزستان در ادامه با بیان اینکه تا به امروز هیچ بیمار کرونایی بلاتکلیف از نظر درمان در استان خوزستان وجود ندارد گفت: در استان خوزستان به همه بیماران رسیدگی شده ضمن اینکه طبق بررسی به عمل آمده تعداد مردان مبتلا به کرونا نسبت به زنان بیشتر بوده که ناشی از رعایت بیشتر نکات بهداشتی از سوی بانوان می باشد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز برخورد با متخلفانی که دستور العمل های ستاد مبارزه با کرونا را در شهرستانهای خرمشهر و شادگان رعایت نمی کنند را خواستار شد و گفت: بازارهای سنتی در خرمشهر و شادگان همچنان دایر هستند و این بازارها کانون بیماری کرونا می باشند و اگر این فرایند ادامه پیدا کند قادر به کنترل بیماری کرونا در این مناطق نخواهیم بود.

شکراله سلمان زاده با اشاره به تجویز داروی جدید برای کمک به درمان بیماران کرونایی در حوزه دانشکده آبادان گفت: این دارو ضدویروس شناخته شده است و به کمیته علمی وزارت بهداشت ارجاع داده شد.

وی ادامه داد: این دارو ضمن تایید در سه مرکز آزمایشگاهی آبادان ،مازندران و تهران در حال پیگیری است و چنانچه تعداد قابل قبولی از بیماران با مصرف این دارو درمان شدند به عنوان یک درمان موثر برای بیماران کرونایی ارایه می شود.

سلمان زاده گفت : از زمان تجویز این دارو تا به امروز 60 نفر با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شدند و درمان بیماران با این داروی ضد ویروس ادامه داشته و تا به امروز عوارض نداشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1009

به "خبرنگاران استاندار خوزستان اقدامات سختگیرانه برای کنترل بیماری کرونا در خرمشهر را خواستار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار خوزستان اقدامات سختگیرانه برای کنترل بیماری کرونا در خرمشهر را خواستار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید