شرایط آموزش حضوری برای دانش آموزان کلاس اول و دوم ابتدایی

به گزارش علی آباد جدید، حاجی میرزایی گفت: در نظر داریم تا دانش آموزان کلاس اول و دوم 1-2 بار در هفته به همراه خانواده ها آموزش حضوری داشته باشند.

شرایط آموزش حضوری برای دانش آموزان کلاس اول و دوم ابتدایی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، درباره نحوه آموزش دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی با توجه به شرایط کنونی فعالیت مدارس و جلوگیری از افت تحصیلی آن ها اعلام کرد: اعتقاد ما بر این است که آموزش حضوری نباید تعطیل گردد و می توانیم دانش آموزان را دسته بندی کنیم تا با رعایت فاصله اجتماعی به مدرسه بیایند و ارتباط حضوری داشته باشند.

او ادامه داد: ستاد ملی کرونا هم به ما در این مورد یاری کند، در بعضی مناطق کشور مانند مناطق روستایی و عشایری تعداد دانش آموزان کم است و این امکان فراهم است؛ به طور کلی 35 درصد مدارس ما کمتر از 50 نفر دانش آموز دارند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در خصوص نحوه بازگشایی و فعالیت مدارس از سیاست های ستاد ملی کرونا و دستورالعمل های وزارت بهداشت تبعیت می کنیم، اعلام کرد: اگر مجال داشته باشیم در مناطقی که امکان پذیر است کار آموزش را به طور حضوری دنیال می کنیم.

حاجی میرزایی توضیح داد: این کار برای دانش آموزان کلاس اول و دوم اهمیت دارد و آن ها باید بتوانند یک تا دو روز در هفته به طور حضوری در مدرسه حاضر شوند، حتی این امکان را فراهم می کنیم که آن ها با خانواده هایشان در مدرسه حاضر شوند.

او با بیان اینکه حضور دانش آموزان کلاس اول و دوم ابتدایی جز طراحی های ما در سال تحصیلی جاری محسوب می گردد، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام دادیم پیش بینی شده است دانش آموزان به طور حضوری با رعایت دستور العمل ها در مدرسه حاضر شوند و به محض اینکه ستاد ملی کرونا به ما اجازه دهد این کار را انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1418

به "شرایط آموزش حضوری برای دانش آموزان کلاس اول و دوم ابتدایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط آموزش حضوری برای دانش آموزان کلاس اول و دوم ابتدایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید