ظرفیت فراوری گرافن برای تامین احتیاج رو به رشد بازار دنیا افزایش یافت

به گزارش علی آباد جدید، یکی از شرکت های کانادایی در حال افزایش ظرفیت فراوری گرافن خود است تا احتیاج فزاینده بازار را طی یک دهه آینده پاسخ دهد.

ظرفیت فراوری گرافن برای تامین احتیاج رو به رشد بازار دنیا افزایش یافت

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، در سال 2019 گزارشی منتشر شد که در آن فروش جهانی گرافن تا سال 2030 رقمی در حدود 4.8 میلیارد دلار برآورد شده بود که این رقم به معنای رشد 45 درصدی سالانه بازار این ماده است که یک افزایش قابل توجه در حجم بازار نسبت به ارقام فعلی محسوب می گردد. براین اساس بازار گرافن در دو سال آینده دو برابر شده و سپس در دو سال بعد از آن نیز دو برابر می گردد و این فرایند همین طور ادامه پیدا می نماید.

شرکت زن گرافن (ZEN Graphene) میخواهد که برای تامین احتیاج بازار ظرفیت فراوری خود را افزایش دهد. این شرکت در حال افزایش فراوری گرافن در تاسیسات جدید خود در کانادا است که برای برآورده سازی تقاضای شدید بازار در این دهه، ایجاد شده است.

زنگرافن یکی از شرکت های فراوری کننده مواد گرافنی است که این محصولات را از گرافیت استخراج شده از معدن آلبانی فراوری می نماید. آلبانی یکی از منابع بسیار غنی در منطقه اونتاریو را داراست که با هزینه کم و سازگار با محیط زیست می توان محصولات گرافنی از این معدن استخراج کرد. با شیوع ویروس کرونا، این شرکت هزینه های عملیاتی خود را آنالیز و هزینه های اضافه را کاهش داده است تا از مقیاس پذیری محصولات گرافنی خود با قیمت مناسب اطمینان حاصل کند. آلبانی پروژه ای منحصربه فرد برای این شرکت بوده که موجب شده است تا این شرکت رقابت پذیری خود را در بازار گرافن حفظ کند.

آزمایشگاه های مستقل مختلفی در ژاپن، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده آمریکا نشان دادند که گرافیت استخراج شده آلبانی خلوص بالایی داشته و می توان از آن به عنوان ماده اولیه مناسب برای فراوری گرافن استفاده کرد. این گرافیت استخراج شده به راحتی قابل لایه برداری بوده و با استفاده از انواع روش های مکانیکی، شیمیایی و الکتروشیمیایی می توان آن را لایه برداری کرد و گرافن فراوری نمود.

هدف راهبردی این شرکت، قرار دادن نام زنگرافن به عنوان پیشرو در بازار مواد دوبعدی است که این کار با توسعه کاربرد های جدید گرافن در صنعت امکان پذیر می گردد. همکاری با دانشگاه های مختلف می تواند توسعه محصولات گرافنی را تسریع نموده و کاربرد های جدیدی برای این ماده ایجاد کند.

گرافن فراوری شده در شرکت زنگرافن در حوزه های مختلفی نظیر هوافضا، افزودنی سوخت، شیلد های محافظ، غشاء های نمک زدایی از آب، حذف فلزات سنگین، نمایشگر ها و سلول های فتوولتائیک استفاده می گردد. این شرکت میخواهد تا خط فراوری محصولات خود را گسترش داده تا بتواند نقاط کوانتومی کربنی، اکسیدگرافن و اکسیدگرافن احیا شده و دیگر محصولات مبتنی بر گرافن را فراوری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1242

به "ظرفیت فراوری گرافن برای تامین احتیاج رو به رشد بازار دنیا افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت فراوری گرافن برای تامین احتیاج رو به رشد بازار دنیا افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید