مهاجم فلوریدا بیماری روانی با توهم عضویت در داعش است

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، سانتیاگو ماه نوامبر گذشته با مراجه به دفتر اف بی آی در شهر انکوریج در ایالت آلاسکای آمریکا اعتراف نموده بود که ویدیوهای داعش را تماشا نموده است.

مهاجم فلوریدا بیماری روانی با توهم عضویت در داعش است

بر اساس این اعترافات، او مجبور شده است که ویدیوهای داعش را مشاهده کند.

او در اثناء اعترافات و تحقیقات، گفته بود که دولت آمریکا با واداشتن وی به مشاهدۀ این ویدوها ذهن او را در اختیار گرفته بود.

او، همچنین، گفته بود: صداهایی می شنود که او را به پیوستن به داعش دعوت می نماید. از سوی دیگر، تصاویری تأیید نشده از سانتیاگو منتشر شده که در یکی از آن ها او چفیه ای عربی دور گردن خود پیچیده است، امری که بعضی آن را نشانه ای از تأثیر پذیرفتن او از داعش تفسیر نموده اند.

او که سال 2010 به مدت 10 ماه در ارتش آمریکا خمت نموده و در عراق نیز حضور داشته است، سال گذشته به دلیل عملکرد غیر رضایت بخش از ارتش کنار گذاشته شده است.

مقام های امنیتی به رسانه های آمریکا گفته اند وی به دلیل ابتلا به اختلالات روانی و شنیدن صداهای مبهم تحت درمان قرار داشته است. آنها همچنین با بیان اینکه سانتیاگو به تنهایی این تیراندازی را انجام داده، احتمال تروریستی بودن آن را رد نموده اند.

خویشاوندان سانتیاگو هم موضوع بیماری وی را تأیید نموده اند.

گزارش های اولیه رسانه های آمریکا ادعا می کردند که او با یکی از پروازهای کانادا وارد فرودگاه فورت لادرداله شده است. با وجود این، کانادا این گزارش ها را رد کرد.

اطلاعات بعدی نشان داد که وی پنجشنبه شب از انکوریج به سمت میناپولیس و سپس روز آدینه از فرودگاه این شهر به فرودگاه فورت لادردیل پرواز نموده است. وی بعد از تحویل چمدانش در این فرودگاه، در بخش تحویل بار آغاز به تیراندازی نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 555

به "مهاجم فلوریدا بیماری روانی با توهم عضویت در داعش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجم فلوریدا بیماری روانی با توهم عضویت در داعش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید