نخستین کاروان حج 99 ششم تیر اعزام می شود

به گزارش علی آباد جدید، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در صورت عادی شدن شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا، نخستین کاروان زائران حج تمتع 99 ششم تیر امسال راهی سرزمین وحی خواهند شد.

نخستین کاروان حج 99 ششم تیر اعزام می شود

به گزارش علی آباد جدید به نقل از ایرنا، اکبر رضایی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی ها و سهمیه اختصاصی به جمهوری اسلامی ایران، سال جاری 87 هزار و 550 زائر ایرانی برای حج تمتع به عربستان اعزام خواهند شد. این تعداد افراد اعزامی در قالب زائران، کادر پزشکی، خدمات، نیروهای ستادی و اجرایی، امور کنسولی، هلال احمر، حمل و نقل و غیره هستند.

وی اظهار کرد: بر اساس دریافت آخرین آمار و اطلاعات موجود تا به امروز حدود 57 هزار زائر از سراسر کشور با توجه به دارا بودن شرایط لازم معادل 72 درصد سهمیه اعزامی در کاروان ها نام نویسی کرده اند.

رضایی با بیان اینکه دارندگان فیش های ثبت نام تا انتها خرداد 86 می توانند تا قبل از تکمیل شدن ظرفیت کاروان ها برای اعزام در سال جاری برای نام نویسی در کاروان ها به سامانه سازمان حج مراجعه کنند، اضافه کرد: در حال برنامه ریزی برای برگزاری حجی با عزت و کرامت در شان زائران ایرانی و حفظ امنیت آنان هستیم.

وی گفت: معاینات پزشکی زائران اعزامی در زمان مقرر با در نظر دریافت مسائل بهداشتی و بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت توسط کادر پزشکی به انجام خواهد رسید.

معاون سازمان حج با تاکید بر شرایط موجود و تاثیرگذاری آن مبنی بر تعطیلی احتمالی حج سال جاری گفت: اولویت اعزام سال 1400 با زائرانی خواهد بود که شرایط ثبت نام فعلی خود را حفظ کرده باشند که در این صورت در بخش هزینه های ارزی نیز هیچگونه افزایش قیمتی شامل آنان نخواهد شد.

وی شرح داد: با توجه به هماهنگیهای به انجام رسیده همه زائران ایرانی از 19 ایستگاه پروازی توسط ناوگان هوایی کشور به عربستان اعزام خواهند شد. اولین کاروان اعزامی هم پس از انجام اعمال حج 15 مرداد به کشور باز خواهد گشت.

به گفته وی، بر اساس توافقات امضاشده بین ایران و عربستان سال جاری نیز همانند سال گذشته 10 نفر از دیپلمات های وزارت امور خارجه برای انجام امور کنسولی و هر گونه مشکل احتمالی زائران به عربستان اعزام می شوند و تا پس از بازگشت تمامی زائران در آن کشور مستقر هستند.

رضایی تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود و پیش بینی های لازم در خصوص همه موارد شرایط و حالت های مختلف حج سال جاری برنامه ریزی های لازم به انجام رسیده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1063

به "نخستین کاروان حج 99 ششم تیر اعزام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین کاروان حج 99 ششم تیر اعزام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید