مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد

به گزارش علی آباد جدید، یک مقام بلند پایه مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد که در صورت عمل نکردن به تعهدات خود برای تحویل واکسن به این اتحادیه، اروپا صادرات مواد اولیه برای فراوری واکسن به ایالات متحده را متوقف می نماید.

مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد

با ما سفر کنید و با ارزان ترین فصل تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منفرد وبر، رئیس فراکسیون حزب مردم در مجلس اروپا به عنوان عظیمترین فراکسیون در این نهاد اروپایی آمریکا را تهدید کرد که در صورت به وجود آمدن مسائلی در تحویل واکسن به اروپا ممنوعیت صادرات مواد اولیه واکسن به ایالات متحده را در دستور کار قرار می دهند.

این مقام مجلس اروپا در مصاحبه با آیسبورگر آلگماینه سایتونگ تاکید نمود که سیاست خودخواستاره ای که در ایالات متحده و تا حدودی نیز در انگلیس تجربه می کنیم البته در جاهایی قابل درک است، اما بار سنگینی بر روی دوش های مناسبات طرفین است.

وی تاکید نمود که این برای اتحادیه اروپا قابل قبول نیست که مثلا در آستانه تایید واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون در اروپا مسائلی در تحویل این واکسن به اروپا ایجاد گردد، آن هم بعد از اینکه محصول پایه این واکسن در هلند و بلژیک فراوری شده است.

وی تاکید نمود که وقتی هیچ تضمین آشکاری وجود دارد که دوزهای فراوری شده این واکسن در اروپا دوباره برگردانده گردد بنابراین نباید هیچ گونه مجوز صادرات مواد اولیه این واکسن از اروپا وجود داشته باشد.

وی از اروپا خواست در این راستا از خود ضعف نشان ندهد. وبر تاکید نمود که کشورهای صنعتی باید روی عرضه الزام آور متقابل واکسن توافق نمایند.

وی اضافه نمود: زمان آن فرا رسیده که اجلاس جی 7 دیگری برگزار گردد و در آن کشورهای غربی که قدرت مالی محسوب می شوند درباره زنجیره های تامین و ایمن بودن تقسیم واکسن در دنیا با هم بحث و مشاوره نمایند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی همچنین گفت: اتحادیه اروپا خواستار این است؛ اما اگر دیگران آماده پیشبرد چنین رویکردی نیستند ما باید به ممنوعیت صادرات بیاندیشیم.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه واکسن را در حال حاضر تنها امید برای خروج از بحران کرونا ارزیابی نموده وهمچنین اتحادیه اروپا را به اهمال کاری در تهیه واکسن ضروری لازم برای این اتحادیه متهم نموده و این را که اورزو لا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپایی هم به خطا در تهیه واکسن اعتراف نموده بود تمجید نموده و گفت: اگر ما بخواهیم دوباره اعتماد را ایجاد کنیم باید صادق باشیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وبر همچنین تاکید نمود که در دراز مدت مسئله سلامت به عنوان موضوعی مهم و قابل قیاس با موضوعاتی مانند شنگن، یورو و یا بازار داخلی در اروپا تبدیل خواهد شد.

وی اضافه نمود: یکی از نمونه های این فوریت مبارزه با سرطان است. اگر آمارها را مقایسه کنیم باید نتیجه بگیریم که در سال 2020 آمار تلفات این بیماری در اروپا سه برابر تلفات کرونا بوده است. تشکیل اتحادیه بهداشت و سلامت پروژه عظیم بعدی این اتحادیه در دهه جاری خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1620

به "مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس اروپا آمریکا را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید