پالایشگاه ها بابومی سازی رگولاتورهای گاز پوششی دانش بنیان از واردات بی احتیاج شدند

به گزارش علی آباد جدید، رگولاتور گاز پوششی به جهت ایمنی بالایی که می تواند از بروز حوادث بسیار در مخازن پالایشگاهی کشور جلوگیری کند، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

پالایشگاه ها بابومی سازی رگولاتورهای گاز پوششی دانش بنیان از واردات بی احتیاج شدند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،در پالایشگاه ها، مخازن و سیالاتی وجود دارد که میعانات موجود در آن مانند بنزین، قابلیت اشتعال پذیری دارند. برای محافظت از آن میعانات و برای این که هوا به آن قسمت وارد نشده و به مرحله انفجار نرسد، گازی خنثی مانند نیتروژن را روی این مخازن تزریق می نمایند.

در این زمینه سه محصول تجهیزاتی شامل رگولاتور گاز پوششی، شیر تخلیه فشار خلاء و شیر تخلیه اضطراری، تجهیزاتی پرکاربرد و حیاتی به شمار می فرایند.

شرکت دانش بنیان پیشرو گاز ماهر، تنها شرکت دانش بنیان ایرانی است که پیروز به فراوری محصولاتی برای این صنایع شده و زمینه ای را فراهم آورده تا پالایشگاه ها به جای واردات این محصولات از کشورهای غربی حالا به محصول ایرانی چشم داشته باشند.

توان رقابتی بالا نسبت به محصولات مشابه خارجی

محمد صالحی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با بیان این که در شروع راه، نمونه ایران ساختی برای این محصول وجود نداشت، ادامه داد: احتیاج جدی صنایع، باعث شد که به فکر طراحی این محصول بیفتیم؛ ضمن آن که در ادامه کار توانستیم با مهندسی معکوس، ابعاد کیفی محصول خود را بالاتر ببریم.

تا پیش از این، شرکت های فراورینماینده محصولات یادشده، آمریکایی و انگلیسی بود اما این فعالان فناور این شرکت ایرانی توانستند محصولاتی با توان رقابتی بالا نسبت به نمونه های مشابه خارجی فراوری نمایند.

اشتغال زایی در سایه فراوری داخلی

در فراوریات یادشده، ضمن آن که رقم تمام شده بسیار پائین تر از محصولات خارجی است، این محصولات خدمات پس از فروش نیز دارد.

صالحی با بیان این که 11 متخصص داخلی به شکل مستقیم و صدها نفر در صنایع پالایشگاهی، مشغول به کار هستند، گفت : در سایه حمایت های خوبی که از جانب معاونت علمی و فناوری اجرا شده است، امیدواریم بتوانیم اقدامات بیش تری را برای فراوری محصولات دانش بنیان انجام دهیم

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1978

به "پالایشگاه ها بابومی سازی رگولاتورهای گاز پوششی دانش بنیان از واردات بی احتیاج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایشگاه ها بابومی سازی رگولاتورهای گاز پوششی دانش بنیان از واردات بی احتیاج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید