کرونا در اروپا، از تمدید کنترل های مرزی در آلمان تا شروع موج سوم در فرانسه

به گزارش علی آباد جدید، جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از تمدید کنترل های مرزی در آلمان برای مهار کرونا و همچنین بحرانی شدن شرایط کرونایی در فرانسه و به ویژه در پایتخت این کشور خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از تمدید کنترل های مرزی در آلمان تا شروع موج سوم در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی بیشتری به بار می آورد.

تمدید کنترل های مرزی در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که آلمان کنترل های مرزی خود با جمهوری چک و منطقه تیرول اتریش برای مهار کرونا را به مدت دو هفته دیگر تمدید می نماید. این خبر را یک سخنگوی وزارت کشور اعلام نمود.

وزیر کشور آلمان هم در مصاحبهیی ابراز امیدواری کرد که این کنترل های مرزی با اتریش زودتر و در طول ماه مارس لغو گردد. روز پنج شنبه قرار است وزیر کشور آلمان در برلین با صدر اعظم اتریش ملاقات و در این باره مصاحبه کند.

بیشتر شهفرایندان آلمانی از توقف واکسن آسترازنکا استقبال کردند

نتایج جدیدترین نظر سنجی هم نشان می دهد که بیشتر 54 درصدی شهفرایندان آلمانی توقف واکسن آسترازنکا در کشورشان را اقدامی مسئولانه دانسته اند.39 درصد هم آن را اقدامی مبالغه آمیز دانسته اند.

نارضایتی بیشتر شهفرایندان آلمانی از فرایند واکسیناسیون

نتایج این نظرسنجی که از طرف موسسه فورسا صورت گرفته است نشان می دهد که 48 درصد شهفرایندان فرایند کمپین واکسیناسیون در کشورشان را بیشتر بد و 40 درصد هم بسیار بد ارزیابی می نمایند. تنها یک درصد بر این عقیده بودند که این فرایند به خوبی جریان دارد. 9 درصد هم آن را خوب ارزیابی می نمایند.

وزیر دفاع آلمان هم اعلام نموده که بودجه نظامی کشور با وجود هزینه های هنگفت بحران کرونا نباید کاهش یابد.

وی تاکید نمود که وظیفه دولت تامین امنیت شهفرایندان خود صرف نظر از شرایط وجه نقد موجود در صندوق دولتی است.

گزارش سالانه ناتو نشان می دهد که آلمان با هزینه های نظامی 1.56 درصد فراوری ناخالص داخلی در ائتلاف نظامی ناتو هنوز به هدف مد نظر این ائتلاف نظامی نرسیده است. با این همه هزینه های نظامی آلمان در ناتو از 46.9 میلیارد یورو درسال 2019 به 51.6 میلیارد یورو در سال 2020 افزایش پیدا نموده است.

توقف فرایند واکسیناسیون با آسترازنکا در لیتوانی

لیتوانی هم به جمع تحریم نمایندگان تزریق واکسن آسترازنکا پیوست. این خبر را وزیر بهداشت این کشور اعلام نمود. مقامات بهداشتی این کشور اعلام نمودند که در ساعات اخیر 3 گزارش درباره موارد جدی لخته شدن خون بعد از تزریق واکسن آسترازنکا اعلام شده و البته هنوز ارتباط تزریق این واکسن با این عارضه تعیین نیست.

ابراز نارضایتی سران 6 کشور اروپایی از فرایند تقسیم واکسن در اروپا

با توجه به کمبود واکسن در اتحادیه اروپا سران 6 کشور عضو این اتحادیه از بروکسل یک مکانیسم تعیین برای انتها دادن به توزیع ناعادلانه واکسن در اتحادیه اروپا را خواهان شدند.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم این مسئله را مهم ارزیابی نموده است که یک راه چاره فنی با کمیسیون اروپایی و شورای اروپا برای حمایت ویژه از همه کشورهایی که واکسن کمی دریافت نموده اند و همچنین برای از بین بردن تفاوت ها در این راستا را خواهان شد.

این موضع گیری اتریش با حمایت ویژه ای از طرف کشورهای چک، اسلوونی، بلغارستان، کرواسی و لتونی همراه شده است. این کشورها از سیستم فعلی توزیع واکسن در اروپا ابراز نارضایتی کردند.

افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 13435 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که افزایش چشمگیری نسبت به مبتلایان روزانه در این روز در هفته گذشته داشته است. در این مدت 249 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

معاون کمیسیون اروپایی هم در مصاحبه با یک رسانه آلمانی از آماده شدن کارت های واکسیناسیون دیجیتالی برای اروپاییان تا اول ژوئن اطلاع داده که این امر امکان سفرهای تابستانی برای افراد واکسینه شده را فراهم می نماید.

رکورد بالای مبتلایان به کرونا در لهستان

در لهستان هم در عرض 24 ساعت گذشته 25052 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است که بالاترین میزان مبتلایان روزانه در امسال میلادی بوده است. در مجموع تا به حال در لهستان با 38 میلیون نفر جمعیت 1956974 نفر به کرونا مبتلا شده و 48032 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

شرایط بحرانی کرونا در پاریس

به گفته رئیس انجمن بیمارستان های دولتی در فرانسه شیوع کرونا در مناطق اطراف پایتخت فرانسه از کنترل خارج شده است. وی تاکید نمود که در حال حاضر تعداد بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه به اندازه نقطه اوج موج دوم کرونا است. در این منطقه در حال حاضر حدود 1100 بیمار کرونایی بستری هستند. به گفته این مقام بهداشتی در فرانسه اگر فرایند فعلی همچنان ادامه یابد شمار بستری شدگان در این بخش ها در انتها ماه جاری به 1700 مورد افزایش می یابد. وی خواهان اقدامات و محدودیت های سختگیرانه تر برای مهار این اوضاع شد.

کاهش رضایتمندی از حزب مرکل

جدیدترین نظر سنجی صورت گرفته به سفارش آر تی ال و ان تی وی آلمان نشان می دهد که رضایتمندی از اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان با 4 درصد سقوط نسبت به هفته گذشته به 29 درصد رسیده است.

این میزان رضایتمندی پایین از اتحادیه احزاب متحد مسیحی آخرین بار در زمستان سال 2020 و قبل از شروع بحران کرونا دیده شده است. حزب سبز آلمان به شدت از این ضعف اتحادیه احزاب متحد مسیحی سود می برد و با 3 درصد صعود 21 درصد آراء شهفرایندان در این نظر سنجی را کسب نموده است.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که اگر حالا انتخابات پارلمانی در آلمان برگزار گردد احزاب متحد مسیحی 29 درصد آراء، حزب سوسیال دموکرات 16 درصد، لیبرال دموکرات ها 8 درصد ، سبزها 21 درصد و چپ ها 8 درصد آراء شهفرایندان را کسب می نمایند. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم 10 درصد آراء شهفرایندان در این نظر سنجی را به دست آورده است.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که در حال حاضر تنها 27 درصد شهفرایندان به صلاحیت احزاب متحد مسیحی برای مقابله به بهترین شکل با مسائل آلمان اعتماد دارند که 3 درصد نسبت به هفته پیش کاهش داشته است. 51 درصد شهفرایندان هم در هیچ حزبی چنین صلاحیتی را ندیدند و احزاب سوسیال دموکرات و سبزها هم هر کدام 7 درصد آراء شهفرایندان در این زمینه را کسب کردند.

شروع موج سوم کرونا در فرانسه

نخست وزیر فرانسه هم از شروع موج سوم کرونا در کشورش سخن گفته و روز گذشته اعلام نمود که ما در یک نوع موج سوم کرونا قرار داریم. وی ایجاد این شرایط را به شیوع ویروس های جهش یافته و بخصوص ویروس انگلیسی منوط دانسته و پاسخ به این شرایط متشنج را واکسیناسیون دانست.

رکورد بالا در آمار مرگ های کرونایی در مجارستان

در مجارستان هم در عرض یک روز آمار مرگ های کرونایی روزانه رکورد بالایی را به دست آورده است. نهادهای بهداشتی این کشور از مرگ 195 مورد جدید در اثر ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده اند . حدود 10300 بیمار کرونایی هم در بیمارستان ها تحت درمان قرار دارند که رکورد بالایی برای مجارستان محسوب می گردد.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4268821 نفر به کرونا مبتلا شده و 125690 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 4108108 نفر به کرونا مبتلا شده و 91170 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 320024 نفر به کرونا مبتلا شده و 72565 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3258770 نفر به کرونا مبتلا شده و 103001 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2594675 نفر به کرونا مبتلا شده و 74431 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1646

به "کرونا در اروپا، از تمدید کنترل های مرزی در آلمان تا شروع موج سوم در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تمدید کنترل های مرزی در آلمان تا شروع موج سوم در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید