1200 عنوان کتاب به مراکز فرهنگی کردستان اهدا شد

به گزارش علی آباد جدید، شب بو بخشا، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در کردستان اظهار کرد: به مناسبت بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هزار 262 عنوان کتاب با موضوعات مختلف به کتابخانه های عمومی و مراکز و موسسات فرهنگی استان اهدا شد.

1200 عنوان کتاب به مراکز فرهنگی کردستان اهدا شد

وی با اشاره به موضوعات کتاب های اهدایی، اضافه نمود: این تعداد کتاب با موضوعات اجتماعی، فرهنگی، ادبی و هنری با اعتباری بالغ بر 30 میلیون 670 هزار و 600 تومان به 10 کانون فرهنگی هنری مساجد، آکادمی ها و دفاتر تسهیلگری استان اهدا شده است.

کارشناس مسئول امور کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اهداف این کار فرهنگی افزود: اهدای این کتاب ها در راستای بالابردن سطح مطالعه در میان جوانان و نوجوانان و تجهیز منابع کتابخانه های عمومی در هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفته است.

بخشا در ادامه با بیان اینکه کتاب نقش اساسی در توسعه فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی همه مردم دارد، اضافه نمود: بنابراین باید از همه ظرفیت ها در جهت ترویج و نهادینه کردن این فرهنگ نهایت کوشش را به کار بگیریم.

وی با بیان اینکه کتاب یکى از ارزشمندترین فرآورده هاى بشرى است، گفت: یکی از راه های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.

بخشا اضافه نمود: کتاب خواندن در بالا رفتن عزت نفس، سلامت روان، تحمل و جایگاه اجتماعی افراد بسیار مؤثر است زیرا کتاب خواندن از ضرورت ها و کارهای اساسی است که باید همه ما به آن اهمیت ویژه بدهیم. از ضرورت ها و کارهای اساسی است که باید به شکل جدی دنبال گردد.

کارشناس مسئول امور کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خاتمه با اشاره به نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید نمود: نقش رسانه ها در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه و تشویق اقشار مختلف مردم به فرهنگ کتابخوانی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2032

به "1200 عنوان کتاب به مراکز فرهنگی کردستان اهدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1200 عنوان کتاب به مراکز فرهنگی کردستان اهدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید