شروع آنالیز وضعیت سلامت عشایر کشور ، پیگیری تامین خانه های بهداشت عشایری

به گزارش علی آباد جدید، رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: شایع ترین مشکل عشایر در حوزه سلامت، بیماری های مزمن و غیر واگیر و بیماری های مشترک میان انسان و دام است.

شروع آنالیز وضعیت سلامت عشایر کشور ، پیگیری تامین خانه های بهداشت عشایری

به گزارش علی آباد جدید، رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن قدردانی از ربیس و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برای میزبانی گردهمایی دانشگاه های علوم پزشکی شرق کشور، با اعلام این مطلب گفت: به دستور وزیر و معاون بهداشت وزارت بهداشت، آنالیز وضعیت سلامت عشایر کشور شروع شد که قرار بر ارزیابی چهار منطقه کشور است.

دکتر جعفر صادق تبریزی با بیان اینکه هدف این گردهمایی برنامه ریزی جامع برای ارائه خدمات بهینه در حوزه سلامت عشایر است، اضافه نمود: خدمات پیشگیری، ارتقای سلامت و خدمات درمانی اولیه جزو خدماتی است که مقرر شد برای ارائه خدمات به عشایر برنامه ریزی گردد.

وی با بیان اینکه مراقبت های مربوط به همه اعضای خانواده در تمام گروه های سنی انجام می گردد، گفت: ساختار این برنامه مراقبتی فراهم شده و همزمان با کوچ عشایر، فضای ارائه خدمات، ابزار و تجهیزات مورد احتیاج و نیروی انسانی نیز کوچ خواهند کرد.

وی گفت: به دنبال خانه های بهداشت عشایری هستیم و پزشکان نیز به تناسب جمعیت، هفته ای یک یا دو روز مراجعه نموده و بیماران را ویزیت می نمایند.

بنابر اعلام وبدا، تبریزی مطرح کرد: تمام خدمات پیشگیری و ارتقای سلامت برای بچه ها، مادران، نوجوانان، جوانان و میانسالان براساس بسته های خدمت مصوب شده وزارت بهداشت ارائه و در سامانه ثبت الکترونیک خدمات ثبت خواهد شد.

وی اضافه نمود: از این طریق خدمات مورد احتیاج ارزیابی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 413

به "شروع آنالیز وضعیت سلامت عشایر کشور ، پیگیری تامین خانه های بهداشت عشایری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع آنالیز وضعیت سلامت عشایر کشور ، پیگیری تامین خانه های بهداشت عشایری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید