آیا برنج ایرانی قند دارد؟ ، قند برنج ایرانی بیشتر است یا هندی؟

به گزارش علی آباد جدید، آیا برنج ایرانی قند دارد؟ اگر شاید شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که به قند غذاها دقت می کنید، حتما در خصوص قند برنج کنجکاو هستید. مخصوصا اگر خودتان یا یکی از اطرافیانتان به بیماری دیابت مبتلا باشد، اطلاع از مقدار قند مواد غذایی برایتان اهمیت بیشتری پیدا می نماید. از آن جایی که برنج به عنوان قوت غالب ایرانی ها و در کل اهالی قاره آسیا شناخته می گردد، بسیاری افراد برای پیروی از یک رژیم غذایی متعادل، به قند برنج توجه ویژه ای نشان می دهند. در این مقاله از در به مقدار و نوع قند برنج ایرانی، مقایسه قند برنج با نان و سیب زمینی و اینکه چطور این قندها عمل می نمایند، می پردازیم.

آیا برنج ایرانی قند دارد؟ ، قند برنج ایرانی بیشتر است یا هندی؟

آیا برنج ایرانی قند دارد؟

بله. هر چند برنج در اصل شیرین نیست ولی مقادیری قند را در خود جای داده است. قند برنج اما اصلا زیاد نیست و در حالت عادی به حدود یک دهم درصد می رسد که ناچیز است. اما موضوع مهم نوع قند برنج است.

برنج حاوی قندی است که در دسته کربوهیدرات ها جای می گیرد. این قند طوری است که به سرعت جذب بدن می گردد. به همین دلیل به بیماران دیابتی توصیه می گردد که در مصرف برنج، اعتدال را رعایت نمایند. خبر خوب اینکه، احتیاجی به حذف برنج نیست و می توانید با دستور پزشک متخصص، اندازه برنج را به صورت کنترل شده مصرف کنید.

شما می توانید باکیفیت را به روش های خرید و اینترنتی از فروشگاه های بخرید.

نوع قند برنج چیست؟

همان طور که گفته شد، برنج به صورت مستقیم قند کمی دارد ولی به صورت غیر مستقیم قند بالایی دارد. قند برنج از نوع کربوهیدرات ها است ولی طعم شیرین به برنج نمی دهد. در حالت کلی، کربوهیدرات ها از هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن تشکیل شده اند و شامل کربوهیدرات های پیچیده و ساده می شوند.

در برنج، ترکیبات کربوهیدرات شامل نشاسته، قند ساده و کربن می گردد و کربوهیدرات برنج در دسته کربوهیدرات پیچیده جای می گیرد. اندازه کربوهیدرات های برنج بسیار بالا است و تقریبا 78 درصد از هر دانه برنج از کربوهیدرات تشکیل شده است.

قند برنج چطور عمل می نماید؟

کربوهیدرات های برنج طی فرآیند هضم به قند ساده یا گلوکز تبدیل می شوند و این گلوکز است که به راحتی و با سرعت، جذب بدن می گردد. مشکل اینجاست که قند برنج انرژی زیادی دارد و قند خون را به سرعت بالا می برد. به همین دلیل گفته می گردد که برنج به طور غیر مستقیم قند دارد. در اصل کربوهیدرات برنج، باعث آزادسازی قند آن می گردد.

هر پیمانه برنج چقدر قند دارد؟

قند برنج از نوع کربوهیدرات است در یک پیمانه برنج حدود 45 گرم کربوهیدرات وجود دارد. این اندازه کربوهیدرات معادل حدود 11 قاشق غذاخوری شکر است. اگر در روز 2 پیمانه برنج بخورید، یعنی 22 قاشق شکر خورده اید. تنها تفاوت این دو نوع قند در طبیعی و مصنوعی بودن آن است. اما طبیعی بودن قند هم تاثیر چندانی بر بالا بردن قند ندارد و فقط نوع آن فرق دارد.

رابطه قند و فیبر

بد نیست بدانید که هر چه اندازه فیبر یک ماده غذایی بیشتر باشد، قند آن کندتر جذب می گردد. از آن جایی که فیبر موجود در برنج، زیاد نیست، بنابراین قندی که در برنج وجود دارد، سریع تر جذب شده و قند خون را با سرعت بیشتری جذب می نماید. اندازه فیبر برنج حدود 4 دهم درصد است. این بدان معنی است که تقریبا تمام کربوهیدرات های برنج به قند تبدیل می شوند.

رابطه شاخص گلیسمی و قند

شاخص گلیسمی یک معیار مهم برای تبدیل سرعت کربوهیدرات به قند است. وقتی گفته می گردد که یک غذا شاخص گلیسمی بالایی دارد، یعنی قند آن به راحتی جذب بدن می گردد. برنج ایرانی سفید و برنج قهوه ای ایرانی هر دو در دسته مواد غذایی با شاخص گلیسمی بالا هستند. این شاخص در برنج سفید ایرانی 70، در برنج قهوه ای ایرانی 50 و در برنج وحشی حدود 56 تا 69 است.

به همین دلیل است که توصیه می گردد در کنار انواع غذاهای پلویی یا انواع غذا با برنج، سبزیجات و سالادهایی مصرف کنید که فیبر بالایی دارند. بعلاوه مصرف پروتئین در کنار برنج می تواند اندازه قند برنج را در حد متعادلی نگه دارد.

چگونه قند برنج را کاهش دهیم؟

  • روشی که برنج را می پزید، بر اندازه قند آن تاثیر مستقیمی دارد. برنج کته نسبت به برنج آبکش، کربوهیدرات و در نتیجه قند بیشتری دارد. بنابراین اگر مبتلا به دیابت هستید، می توانید قند برنج را با روش آبکش کردن، کمتر کنید.
  • یک راه موثر دیگر این است که برنج سفید یا قهوه ای را به صورت پلویی و با گوشت، حبوبات و سبزیجات مصرف کنید. در این صورت، اندازه قند خون تعادل بیشتری پیدا خواهد نمود.
  • ادویه هایی مثل دارچین هم می توانند سرعت جذب قند برنج را کاهش دهند. پس می توانید روی برنج در هنگام پخت یا سرو، مقداری دارچین بپاشید.
  • یک روش دیگر این است که اگر برنج را به روش کته ای پخته اید، یک یا دو روز در یخچال نگهداری نموده و برای مصرف، آن را گرم کنید. بعد از گرم کردن برنج، اندازه نشاسته ای که جذب می گردد در حد چشمگیری یعنی حدود 20 تا 25 درصد، کاهش پیدا می نماید. این موضوع می تواند به تعادل قند خون یاری زیادی کند.

بیشتر بخوانید:

قند برنج بیشتر است یا نان؟

کربوهیدرات های نان نسبت به برنج کمتر است. اما معمولا نصف پیمانه برنج یا یک برش نان، مقایسه می گردد. نصف پیمانه برنج حدود 108 کالری انرژی، 4 گرم پروتئین و 22 گرم کربوهیدرات دارد. این در حالی است که در یک برش نان گندم، 69 کالری انرژی، 4 گرم پروتئین و 12 گرم کربوهیدرات وجود دارد. فیبر نان و برنج هم تفاوت زیادی با هم ندارند.

البته نوع برنج و نوع نان تا حدودی بر اندازه کالری، کربوهیدرات و فیبر آن تاثیر می گذارد. برای مثال فیبر نان سبوس دار 2 گرم و نان معمولی 0/4 گرم است. فیبر برنج قهوه ای هم 4 گرم و برنج سفید حدود 2 گرم است. بنابراین نان سبوس دار و برنج قهوه ای گزینه بهتری برای مصرف مخصوصا افراد دیابتی هستند. اندازه ویتامین های نان و برنج هم تقریبا مساوی بوده و بین 11 تا 19 درصد از احتیاج روزانه بدن را تامین می نماید.

قند برنج بیشتر است یا سیب زمینی؟

هم برنج و هم سیب زمینی، هر دو سرشار از نشاسته هستند اما برنج، کربوهیدرات بیشتری دارد، در حالی که سیب زمینی شاخص گلیسمی بالاتری دارد. یعنی قند سیب زمینی با سرعت بالاتری جذب بدن می گردد. در عین حال، اگر یک وعده برنج را با یک سیب زمینی میانه مقایسه کنید، متوجه می شوید که فیبر سیب زمینی بیشتر است و برنج سفید فیبر کمتری دارد.

برترین جایگزین نان و برنج برای دیابتی ها

بهتر است نان و برنج را حتی اگر دیابت دارید، از رژیم غذایی خود حذف نکنید یا در صورت چنین تصمیمی با پزشک خود مشورت کنید. چون برنج و نان دارای مواد معدنی و ویتامین های زیادی هستند که ممکن است حذف آنها، بدن را با کمبود این مواد روبرو کند.

اما به عنوان پیشنهاد جایگزین نان و برنج برای دیابتی ها می توانید برنج قهوه ای، کینوا، نان کامل و غلات سرشار از فیبر را در برنامه غذایی خود قرار دهید و مصرف برنج سفید و نان معمولی را کاهش دهید.

قند برنج ایرانی بیشتر است یا برنج هندی؟

نحوه کشت، بذر، روش پخت و نگهداری برنج ها بر اندازه قند آنها موثر است. اما در کل، یکی از تفاوت های برنج های ایرانی با خارجی اندازه قند آنها است. قند برنج ایرانی نسبت به برنج های خارجی مخصوصا برنج هندی، کمتر و سالم تر است.

سوالات متداول درباره قند برنج ایرانی

آیا برنج ایرانی قند دارد؟

بله. در حالت عادی قند برنج ایرانی زیاد نیست ولی این قند به صورت کربوهیدرات جذب بدن می گردد. از آنجایی که کربوهیدرات برنج زیاد است، قندی که از راه مصرف کربوهیدرات برنج به بدن می رسد، به سرعت جذب می گردد.

یک بشقاب برنج چقدر قند دارد؟

بسته به حجم برنج، اگر نصف پیمانه برنج را بپزید و برنج پخته را در بشقاب بریزید، این اندازه برنج حدود 108 کالری انرژی، 4 گرم پروتئین و 22 گرم کربوهیدرات است. این اندازه کربوهیدرات معادل حدود 5 تا 6 قاشق غذاخوری شکر است.

محصولات مرتبط

برنج ایرانی طارم معطر خالص 2.260 کیلوگرمی فامیلا

268,900 تومان 327,000 تومان 18% تخفیف

برنج فجر 10 کیلویی ستایش

577,900 تومان 630,000 تومان 8% تخفیف

برنج مژده استیم هندی 1121

626,900 تومان 680,000 تومان 8% تخفیف

برنج دانه بلند بسمتی 1121محسن

546,900 تومان 610,000 تومان 10% تخفیف

منبع: افق کوروش
انتشار: 8 تیر 1403 بروزرسانی: 8 تیر 1403 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2413

به "آیا برنج ایرانی قند دارد؟ ، قند برنج ایرانی بیشتر است یا هندی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا برنج ایرانی قند دارد؟ ، قند برنج ایرانی بیشتر است یا هندی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید