انگلیس خواهان توقف فوری درگیری ها در لیبی شد

به گزارش علی آباد جدید، وزیر خارجه انگلیس در سخنانی حمله نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به طرابلس را محکوم کرد و خواهان توقف فوری درگیری ها در لیبی شد.

انگلیس خواهان توقف فوری درگیری ها در لیبی شد

جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس بار دیگر خواهان توقف فوری و بدون قید و شرط درگیری ها میان طرف های درگیر در لیبی شد.

وی همچنین حملات خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به طرابلس را محکوم کرد.

به همین دلیل، روزنامه گاردین به نقل از هانت نوشت: خلیفه حفتر، نخواهد توانست که موفقیت نظامی را در طرابلس کسب کند، اما این ژنرال بازنشسته می تواند بخشی از دولت آینده لیبی باشد.

وی اضافه کرد: انگلیس با اقدامات حفتر موافق نیست و وی نمی تواند به موفقیت نظامی دست یابد. او همچنین در تمامی مناطق لیبی از مشروعیت برخوردار نیست، به همین دلیل ما خواهان تحقق یک روند سیاسی در این کشور هستیم.

در حالی که گاردین حفتر را امیر جنگ توصیف می نماید و تأکید دارد که وی با حمله به غرب طرابلس دیگر نمی تواند در آینده لیبی تأثیر گذار باشد، وزیر خارجه انگلیس تصریح می نماید: باید در صدور چنین احکامی احتیاط کرد اگر در سال 2011 می دانستیم که در وضع کنونی قرار خواهیم گرفت چند سؤال اساسی از خودمان می پرسیدیم. بهتر است که در صدور احکام برای دور کردن افراد احتیاط پیشه کرد و در حال حاضر راه درست همان برقراری آتش بس و مشارکت حفتر در حل و فصل سیاسی مسأله لیبی است.

هانت پیشتر نیز گفته بود که دولت انگلیس نیز همچون فائز السراج نسبت به رخدادها در اقصی نقاط لیبی و ادامه نابسامانی اوضاع امنیتی و انسانی در این کشور به شدت نگران بوده و دیپلماسی تنها راه برای خاتمه دادن به ریختن خون ها و ابهامات در مواضع است.

اظهارات جرمی هانت در حالی مطرح می گردد که قرار است کشورش طی چند ساعت آینده میزبان فائز السراج، نخست وزیر دولت توافق ملی لیبی باشد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 274

به "انگلیس خواهان توقف فوری درگیری ها در لیبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس خواهان توقف فوری درگیری ها در لیبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید