خبر مهم برای بازارها ، اعلام موضع آمریکا درباره جلسه شورای حکام

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری المانیتور، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه پس از گزارش ها درباره اینکه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس پیش نویس قطعنامه علیه ایران را که اوایل هفته جاری در اختیار اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار داده بودند، پس گرفته اند، گفت: تروئیکای اروپا(آلمان، انگلیس و فرانسه) با حمایت کامل آمریکا به این نتیجه رسیدند که بهترین راه حمایت از فرایند فعالیت های آژانس بین المللی انرژی اتمی، خودداری از پیش برد پیش نویس آن قطعنامه بود.

خبر مهم برای بازارها ، اعلام موضع آمریکا درباره جلسه شورای حکام

پرایس گفت که آمریکا از نتیجه جلسه شورای حکام رضایت دارد و اضافه نمود: ما با تمایلی زیاد به خواست ایران برای همکاری به نحوری که منجر به پیش رفتی معتبر و عینی گردد، امیدوار خواهیم بود.

پرایس همچنین درباره روابط کشورش با ایران بیان نمود: ما به وضوح گفته ایم که آماده مشارکت در گفتمانی سازنده هستیم. این پیشنهادیست که روی میز بوده است.

اظهرات پرایس درباره پیش نویس این قطعنامه اروپایی در پی این مطرح می گردد که خبرگزاری رویترز پیشتر گزارش داده بود که تروئیکای اروپا در حمایت از طرح آمریکا علیه ایران، پیش نویس یک قطعنامه را به شورای حکام آژانس ارائه دادند که در آن نسبت به آنچه عدم شفافیت هسته ای از سوی ایران عنوان شده، به شدت ابراز نگرانی شده است.

مقامات روسیه ارائه پیشنویس این قطعنامه را احمقانه و یک اقدام سیاسی خطرناک توصیف نموده و خواهان رفتار مسئولانه آژانس بین المللی انرژی اتمی درقبال برجام شده اند.

عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان نیز تاکید نمود که تصویب قطعنامه علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی تنها تهدیدی علیه دیپلماسی خواهد بود.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1625

به "خبر مهم برای بازارها ، اعلام موضع آمریکا درباره جلسه شورای حکام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم برای بازارها ، اعلام موضع آمریکا درباره جلسه شورای حکام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید