اولویت دولت توسعه مناطق محروم است

به گزارش علی آباد جدید، خبرنگاران/اصفهان فرماندار چادگان گفت: دولت با ارتقای شاخص های توسعه، اهتمام و توجه خود را در جهت بهبود معیشت مردم در شرایط ناشی از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا به ویژه در مناطق محروم سوق داده است.

اولویت دولت توسعه مناطق محروم است

عباس توکلی امروز (یکشنبه- سوم اسفندماه) درجلسه شورای اداری بخشداری چنارود با اشاره به اینکه هیچ گسستگی بین دولت های بعد از انقلاب اسلامی وجود ندارد، توضیح داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تمام دولت ها هدفی جز نیل به آرمان های انقلاب و خدمت به مردم به ویژه در مناطق محروم را دنبال نکرده اند و به ویژه دولت تدبیر و امید نیز اهتمام خود را در راستای خدمت به مردم و به خصوص شهرها و روستاهای کمتر توسعه یافته به کارگرفته است.

وی با اشاره به شرایط سخت فروش و صادرات نفت و وصول ارز حاصل از آن توسط دولت، گفت: در یک جنگ تمام عیار مالی هستیم که باید از مقابله با دشمن غافل نباشیم و بر مواضع خود کماکان ایستادگی کنیم تا پیروزی نهایی حاصل گردد و علائم این پیروزی با توجه به عقب نشینی اخیر دشمن مشهود است.

هتک حرمت به مسئولان پذیرفتنی نیست

فرماندار چادگان، نظام اسلامی ایران را برخاسته از دو عنصر جمهوریت و اسلامیت دانست و اضافه کرد: در چنین نظامی که ما مردم سالاری دینی داریم، توهین به هیچ مسئولی به ویژه رئیس جمهور به عنوان مقام دوم کشور، قطعاً پذیرفته نیست و هیچ توجیهی نیز برای اینگونه رفتارهای خارج از چهارچوب ادب و اخلاق قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران هدف نهایی هر دولتی خدمتگذاری به مردم است، گفت: حصول این هدف به ویژه در نقاط روستایی مهم تر است تا بتوان با ایجاد یک سکونت گاه دائمی دارای زیرساخت های مناسب و فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار اهالی در حوزه دامپروری و کشاورزی، امکان راه اندازی برخی از صنایع پاک را نیز در روستاها فراهم کرد.

توکلی با اشاره به مصوبات کمیته برنامه ریزی شهرستان برای توزیع اعتبارات در جهت توسعه روستاهای بخش چنارود، شرح داد: اولویت های اصلی در روستاهای بخش چنارود به ترتیب تهیه و اجرای طرح هادی، احداث شبکه معابر و آبرسانی است که گزارش مدیران دستگاه های اجرایی نشان دهنده آن است که ما به حصول این اهداف نزدیک شده ایم.

وی خطاب به بخشدار جدید چنارود و دهیاران روستاها، گفت: همواره باید در کنار مردم باشید و با اراده و کوشش مضاعف در جهت توسعه و پیشرفت روستاها گام های مؤثری بردارید تا علاوه بر کسب رضایت خداوند، رضایت اهالی بخش چنارود نیز حاصل گردد.

روستاهای بخش چنارود دارای طرح هادی می گردد

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان چادگان نیز گفت: از سال 1387 تهیه طرح هادی در روستاهای بخش چنارود به طور جدی دنبال شده است و پس از اقداماتی که در این زمینه اجرا شد، در حال حاضر 31 روستای بخش چنارود طرح مصوب دارند.

حسن کامکار اضافه کرد: در حال حاضر تهیه طرح هادی 16 روستای زیر 20 خانوار جمعیت بخش چنارود نیز در حال اجرا است که نهایتاً تا خردادماه سال آینده تکمیل و ابلاغ می گردد. با احتساب آمار قبلی جمعاً 47 روستای بخش چنارود دارای طرح هادی می شوند و برای شش روستای باقی مانده نیز به دلیل جمعیت پایین، طرح ساماندهی کالبدی تهیه خواهد شد.

6 روستای بخش چنارود با تانکر آبرسانی می شوند

در ادامه، رئیس اداره آب و فاضلاب منطقه چادگان با بیان اینکه در حال حاضر 6 روستای بخش چنارود با تانکر آبرسانی می شوند، گفت: با حفر چاه و لوله گذاری هایی که اجرا شده، تا تابستان سال آینده مشکل 4 روستا مرتفع خواهد شد.

مهدی زمانی اضافه کرد: در بخش چنارود برنامه های خوبی در زمینه احداث مجتمع آبرسانی روستاها به ویژه در روستاهای عشایرنشین در دست تهیه است که در حال حاضر مطالعات آن انجام و 7 میلیارد تومان اعتبار در 3 فاز تعریف و برآورد شده است که در صورت تأمین اعتبار و اجرای طرح، آب شرب سالم و بهداشتی روستاها تأمین خواهد شد.

در انتها این جلسه با تشکر از زحمات 9 ماهه حسین شریفی، سجاد لاچینانی به عنوان بخشدار جدید چنارود منصوب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1627

به "اولویت دولت توسعه مناطق محروم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت دولت توسعه مناطق محروم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید