بورس سراسر قرمز ، فشار عرضه در آخرین روز معاملات هفته

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران، روز پایانی معاملات این هفته از بازار سهام نیز با فشار عرضه در گروه های فلزات، خودرویی، پالایشی و پتروشیمی همراه شد و شاخص کل در 20 دقیقه ابتدایی معاملات بیش از 2/5 درصد ریزش کرد و این در حالی است که امروز شاخص هم وزن نیز بر خلاف روزهای گذشته رودی نزولی پیدا نموده و بسیاری از سهم ها به دلیل صف فروش قفل شدند.

بورس سراسر قرمز ، فشار عرضه در آخرین روز معاملات هفته

افزایش تنش ها در منطقه و از طرفی قیمت گذاری دستوری فولاد دو سیگنال مهم منفی برای بورس این هفته بود و باعث شد فرایند بازار سهام این هفته نزولی گردد، اما این در حالی است که بازار سهام به سیگنال های مثبت واکنشی نشان نمی دهد. بعضی از کارشناسان معتقدند بازار سهام منتظر کاهش قیمت با روی کار آمدن بایدن و از سرگیری مذاکرات است اما با سیگنال هایی مانند افزایش غنی سازی به 20 درصد و افزایش تنش ها در خاورمیانه و تنش های داخلی مذاکره به شدت سخت به نظر می رسد.

از طرفی بعضی از کارشناسان اعتقاد دارند در نیمه دوم معاملات امروز بازار سهام تقاضا افزایش پیدا می نماید و بورس به سمت تعادل حرکت خواهد نمود.

بعضی از کارشناسان عقیده دارند معاملات هفته آینده فرایند بهتری خواهد داشت و تنش ها در منطقه کمتر خواهد شد از طرفی گزارشات 9 ماهانه می تواند باعث آغاز فرایند صعودی بازار سهام گردد.

نمادهای فملی، فولاد، فارس و شستا بیشترین تاثیر منفی بر بازار سهام را دارند.

در حال حاضر ارزش معاملات حدود 6.8 هزاز میلیارد تومان و خروج پول حقیقی حدود880 میلیارد تومان است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1536

به "بورس سراسر قرمز ، فشار عرضه در آخرین روز معاملات هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس سراسر قرمز ، فشار عرضه در آخرین روز معاملات هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید