توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور

به گزارش علی آباد جدید، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به جزییات نحوه توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا در سال جاری گفت: هر فرد با مراجعه به داروخانه و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند واکسن آنفلوآنزا را تهیه کند.

توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور

دکتر حیدر محمدی درباره شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا، گفت: تا قبل از خاتمه شهریور ماه توزیع واکسن آنفلوآنزا را انجام می دهیم. تلاش مان این است که تا خاتمه شهریور ماه بخش اعظمی از واکسن ها را وارد کنیم و توزیع آن ها را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بخشی از واکسن های آنفلوآنزا به کشور وارد شدند، افزود: قصد داریم تا میزان واکسن هایی که به کشور وارد می شوند، بیشتر شود تا توزیع آن ها را انجام دهیم. واردات واکسن آنفلوآنزا بیشتر از کشورهای فرانسه، هلند، روسیه و... است.

محمدی تاکید کرد: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر توصیه می شود و اصلا توصیه نمی کنیم که سایر مردم آن را تزریق کنند. زیرا به دردشان نمی خورد، بلکه تزریق آن برای گروه های پرخطر جهت پیشگیری از ابتلای آنها به آنفلوآنزا است. برای سایر مردم صرفا نوعی هزینه اضافه است.

وی با بیان اینکه هنوز قیمت تمام شده آن برای مردم تعیین نیست، درباره نحوه عرضه واکسن آنفلوآنزا به مردم، گفت: توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا مانند هر سال نیست و در عین حال اینطور هم نخواهد بود که مردم برای تهیه آن نیاز به نام نویسی داشته باشند. بلکه هر فرد به داروخانه مراجعه می کند و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند واکسن را تهیه کند. علت این اقدام نیز آن است که هر فرد بتواند یک واکسن تهیه کند و در نتیجه هر فرد نمی تواند بیش از یک واکسن خریداری نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1303

به "توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید