روسیه: آمریکا وحشی است

به گزارش علی آباد جدید، خبرنگاران : ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور روسیه در واکنش به ضرب و جرح خبرنگاران روس در فیلادلفیای آمریکا، گفت که آمریکا کشوری وحشی است.

روسیه: آمریکا وحشی است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، زاخارووا امروز (پنجشنبه) در نشست خبری هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه به صورت مجازی گفت: پس از حادثه حمله به گروه خبری شبکه اول تلویزیون روسیه در فیلادلفیا، برای من این سوال از مایکل مک فول سفیر باراک اوباما در روسیه پیش آمد که شما کدام کشور را وحشی خواندید؟ می دانم که این پرسش من بدون پاسخ خواهد ماند یا این که پاسخ به آن به همان شکل متناسب با شخص پاسخ دهنده داده خواهد شد.

بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، گروه فیلمبرداری شبکه اول تلویزیون روسیه امروز در شهر فیلادلفیا مورد حمله نهاده شد که بر اثر آن فیلمبردار این شبکه از ناحیه سر بشدت مجروح شد و پلیس فیلادلفیا هیچ کمکی برای دفاع از اعضای گروه فیلمبرداری در برابر مهاجمان نکرد.

زاخارووا خطاب به سفیر سابق آمریکا اضافه کرد: شما خوب یاد گرفته اید که ده ها سال مسائل در کشور خود را پنهان کنید و کشورهای دیگر را در همه مسائل متهم کنید.

مایکل مک فول سفیر سابق آمریکا در روسیه در سال 2012 در مقام سفیر این کشور در مسکو با لو پوناماریف رهبر جنبش دفاع از حقوق بشر روسیه ملاقات کرد و خبرنگاران شبکه تلویزیونی ان.تی وی روسیه از این ملاقات باخبر شده و از مک فول که راهی این ملاقات بود، فیلم گرفتند.

مک فول از این عمل خبرنگاران روس دستپاچه شده و روسیه را کشور وحشی خواند و گفت که این اقدام خبرنگاران ناشایست است و در آمریکا و انگلیس و آلمان و حتی چین این گونه رفتار نمی نمایند و فقط در روسیه این چنین رفتاری مشاهده می گردد.

مک فول که کارشناس یک اندیشکده آمریکا است سال گذشته برای سفر به روسیه کوشش کرد اما به دلیل این که نامش در فهرست شهروندان تحریمی آمریکا ، از سوی وزارت خارجه روسیه واقع شده است اجازه سفر به این کشور را نیافت.

گروه خبری شبکه اول تلویزیون روسیه در پوشش اعتراضات فلادلفیا مرود حمله رار گرفت. روز دوشنبه در شهر فیلادلفیا والتر والاس جوان 27 ساله سیاهپوست که گفته می گردد سلاحی سرد در دست داشت توسط دو افسر سفیدپوست پلیس به ضرب گلوله کشته شد و بار دیگر توجه را به رفتار خشن پلیس علیه شهروندان سیاهپوست جلب کرد.

سی ان ان گزارش داد: سراسر شهرهای آمریکا شاهد اعتراض ها علیه نژادپرستی و رفتار خشونت بار پلیس برعلیه سیاهپوستان است که با قتل جورج فلوید در ایالت مینه سوتا (پنجم خرداد) آمریکا را فرا گرفت، شهر فیلادلفیا را بهم ریخت بطوری که در ناآرامی ها30 پلیس مجروح شده و 91 نفر هم بازداشت شدند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1403

به "روسیه: آمریکا وحشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا وحشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید