ظریف:مردم ایران سختی کشیدند اما در برابر زورگویی تسلیم نمی شوند

به گزارش علی آباد جدید، تهران (پانا)-وزیر امور خارجه گفت مردم ایران احترام را با احترام جواب می دهند و برابر تهدید و فشار با مقاومت جواب می دهند و هر که این مردم را در تاریخ تهدید نموده به زباله دان تاریخ پیوسته است و این مردم همچنان بلند قامت ایستاده اند.

ظریف:مردم ایران سختی کشیدند اما در برابر زورگویی تسلیم نمی شوند

محمد جواد ظریف عصر سه شنبه در مراسم تبریک سفیران کشورها به رییس جمهور به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در سالن اجلاس سران برگزار گردید، با تبریک فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: از ریاست محترم جمهوری تشکر می کنم برای وقتی که به من و همکارانم دادند که برای عرض تبریک خدمت ایشان رسیدم امروز از همکاران عزیزم در کار دیپلماتیک هم برای همراهی و همکاری آنها با جمهوری اسلامی و با مردم ایران برای شرکت آنها در مراسم استقبال از سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکر می کنم.

وزیر امور خارجه اضافه نمود: سال گذشته سال پرالتهابی برای همه ما بود. پاندومی کووید که دنیا را به چالش کشید، نشان دهنده همبستگی دنیای بود برای مقابله با این بحران دنیای و این درد مشترک همه دنیا برای مقابله با درد مشترک در کنار هم آمدند به جز رژیم منحوسی که کوشش کرد از این درد مشترک برای پیشبرد اهداف خودش استفاده کند.

وی گفت: این رژیم با این خیال واهی کوشش کرد با فشار بر مردم عظیم ایران بتواند کاری کندتا امروز شاهد برگزاری این مراسم نباشیم. امروز می بینیم که مردم ایران برابر جنگ مالی و تروریسم مالی ترامپ مقابله کردند و امروز سرافرازتر از هر زمان دیگر مقابل تاریخ و دنیا ایستادند و آنها که بر علیه ملت جنگ به پا کردند و در نهایت علیه ملت خود هم جنگ به پا کردند و پس از آن به زباله دان تاریخ رفتند.

وزیر امور خارجه تاکید نمود: این شاید بهترین درس برای آیندگان باشد مردمی که برابر جنگ ایستادند، مردمی که برابر فشار ایستادند، مردمی که بدون حمایت خارجی و بدون هیچ کمکی بر یک رژیم تا دندان مسلح پیروز شدند و برابر تروریسم مالی ایستادند با این مردم جز با کرامت و احترام نمی توان سخن گفت.

ظریف توضیح داد: این درسی برای دولت جدید آمریکا و برای همه کشورهاست که بدانند چگونه با این مردم عظیم برخورد نمایند. امروز ما در شرایطی به استقبال جشن پیروزی انقلاب اسلامی می رویم که وابستگی ما به نفت از هر زمان دیگر کمتر شده است مردم ما سختی و درد و رنج کشیدند اما برابر زورگویی تسلیم نشدند و هیچ گاه تسلیم نخواهند شد.

وی ادامه داد: امروز روز مخابره کردن این پیغام به دنیا است که مردم ایران برابر احترام با احترام جواب می دهند و در برابر تهدید و فشار با مقاومت جواب می دهند و هر که این مردم را در تاریخ تهدید نموده به زباله دان تاریخ پیوسته و این مردم همچنان بلند قامت ایستاده اند واین درس عظیمی و افتخار عظیمی برای من و امثال من است که خدمتگزار این مردم عظیم باشیم.

وزیر امور خارجه در خاتمه جشن پیروزی انقلاب را به ریاست جمهوری اسلامی، مردم و دوستان ایران در سراسر دنیا و به دیپلماتهای مقیم ایران تبریک گفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1597

به "ظریف:مردم ایران سختی کشیدند اما در برابر زورگویی تسلیم نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف:مردم ایران سختی کشیدند اما در برابر زورگویی تسلیم نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید