لباس های غیرسربی برای حفظ سلامت کادر درمان فراوری شد

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، شیوا شه شناس مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در مورد جایگزین روپوش سربی گفت: توانستیم در این شرکت لباس های جاذب اشعه ایکس را برای حفظ سلامت کادر درمان به فراوری برسانیم.

لباس های غیرسربی برای حفظ سلامت کادر درمان فراوری شد

وی اضافه کرد: این محصول، نمونه مشابه خارجی دارد ولی فراوری نمونه غیرسربی آن در ایران وجود ندارد. این لباس ها نسبت به روپوش های سربی، سبک تر و غیرسمی است. هم چنین بسیار منعطف بوده و برخلاف روپوش های سربی، شکنندگی ندارد.این محصول در مقایسه با نمونه های خارجی دارای کیفیت برابر یا بالاتر است و هزینه فراوری بسیار ارزان تری دارد.

وی بابیان اینکه از حوزه های تخصصی بهره بردار می توان به مراکز رادیولوژی، آنژیوگرافی، کاردیوگرافی و تمامی محیط های رادیواکتیو اشاره نمود، گفت: از لاستیک جاذب ایکس به فرم لباس های جاذب می توان در کلیه مراکز رادیولوژی، رادیوگرافی و مراکز پزشکی هسته ای بهره برد.

به گفته مدیر شرکت، بعلاوه از این لاستیک می توان به عنوان پرده های جاذب اشعه ایکس در فرودگاه ها و به خاطر دوام بالا و وزن سبک تر، در دیوارها به جای سرب کوبی دیوارها استفاده کرد.

شه شناس ادامه داد: این محصول نسبت به نمونه های سربی، بسیار سبک تر بوده و در مقایسه با نمونه های خارجی، بسیار ارزانتر است. این لباس در مقایسه با لباس های سربی، بسیار منعطف تر بوده و روش فراوری آن بسیار کم هزینه و ارزان است.

وی اضافه کرد: لایه لاستیکی موردنظر، قدرت جذب بالا در گستره انرژی وسیعی را دارد و عدم ایجاد شکنندگی در لایه در قسمت های تاخورده حتی با گذر زمان، از جمله مزیت های این لایه است.

شه شناس اضافه کرد: این محصول دارای استاندارد ایزو 13485 از انگلستان، مجوز CE، استانداردهای ملی و آزمایشگاه مرجع استاندارد تجهیزات پزشکی است. هم اکنون خط فراوری مکانیزه این محصول که با دریافت تسهیلات مصوب دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری، مورد حمایت قرار گرفته، راه اندازی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2124

به "لباس های غیرسربی برای حفظ سلامت کادر درمان فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس های غیرسربی برای حفظ سلامت کادر درمان فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید