مصوبه تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شد

به گزارش علی آباد جدید، محسن حاجی میرزایی گفت: مصوبه تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شده است، که شورای نگهبان ملاحظاتی داشته و به مجلس برگشته است تا ببینیم چه اقداماتی انجام می دهد.

مصوبه تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم نواختن زنگ ملی استکبار ستیزی با بیان اینکه این روز را به همه دانش آموزان تبریک می گویم گفت: امروز، روز بزرگی است و در هر چهار رویداد رخ داده در آبان ماه 43، 57، 58 و 97 رخ داد به شکل آشکاری نقش دشمنی آمریکا علیه ایران آشکار است و نشان دهنده مقاومت ملی و پیروزی مردم ما در برابر امریکاست گفت: آمریکا شدیدترین فشار ها را متوجه ایران نموده است و امروز همه می دانند که این راهبرد تحریم و فشار شکست خورده است.

وی درباره ورود مفاهیم لانه جاسوسی به کتب درسی طبق فرامین رهبری اظهار کرد: در سندتحول بنیادین پیش بینی هایی برای تدوین محتوای کتب درسی متناسب با ساحت های شش گانه شده است. امیدواریم بزودی در کتاب های درسی گنجانده گردد.

وی با بیان اینکه برای تربیت نسل نو که مهمترین ماموریت آموزش و پرورش است موکداتی در ساحت های مختلف از جمله سیاسی و اجتماعی پیش بینی شده است گفت: دانش آموزان باید درک روشنی از محیط اجتماعی پیرامونی خود داشته باشند. مقاومت ملت ایران حاکی از آن است که فرهنگ استکبارستیزی ریشه های محکمی دارد و همه حساس هستند که در برابر امریکا یک صدا و یکپارچه حرکت نمایند. این امر در برنامه ریزی درسی هم در دستور کار بوده و انجام خواهد شد. در همه مدارس کوشش هایی صورت می گرفته و تقویت خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره ورود کتاب های درسی به بازار سیاه گفت: با اخباری که دریافت کردم در بعضی مدارس کتاب به طور کامل توزیع نشده بود که ما چند نوبت کنترل و از تمام استان ها را مراقبت کردیم و افرادی را برای رسیدگی به این موضوع مامور کردیم.

وی ادامه داد: آمار آن ها که ثبت نام ننموده اند معین است و آن ها شناسایی شده اند و با آن ها تماس گرفتیم. بعضی کلا ثبت نام اینترنتی انجام نداده بودند. بعضی ثبت نام انجام داده بودند، ولی مدارس جابجا شده بود. همچنین کوتاهی هایی از سوی بعضی مسئولین مناطق داشتیم.

وی با بیان اینکه بیش از تعداد دانش آموزان با کاغذ یارانه ای کتاب چاپ کردیم وقیمت کتب 40 درصد قیمت واقعی است و نیازی به مراجعه به کتابفروشی ها نیست، درباره فروش کتاب های درسی در میدان انقلاب به چندبرابر قیمت اظهار کرد: دستور دادم پیگیری نمایند. ممکن است بعضی به وسیله بعضی مناطق بیرون رفته باشد یا سرقت شده باشد. اگر کپی هم شده باشد غیرقانونی است.

وی اضافه نمود: سال جاری روش توزیع کتاب تفاوت نموده بود و بعضی از آن راضی نیستند و ممکن است فضاسازی ها نشانه آن باشد. اما اکنون اشکالات رفع شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا مصوبه تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شده است گفت: بله شورای نگهبان که ملاحظاتی داشته و به مجلس برگشته است تا ببینیم چه اقداماتی انجام می دهد.

وی درباره ایرادات وارد بر مصوبه کاهش تنوع مدارس ادامه داد: طبق رویه ای که بین مجلس و شورای نگهبان برقرار است به موضوعاتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود میکند مجلس نباید ورود کند.

حاجی میرزایی اضافه نمود: به جهت اینکه مدارس سمپاد موضوعی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی به آن وارد شده و اساسنامه آن را تصویب نموده است مورد ایراد گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 612

به "مصوبه تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید