کاشان ، زنگ خطر بی توجهی شهروندان به ویروس کرونا به صدا درآمد ، لزوم تداوم شرایط قرنطینه

به گزارش علی آباد جدید، شهروندان کاشانی در چند روز گذشته نسبت به ویروس کرونا بی توجه شدند و این موضوع زنگ خطر را به صدا درآورده است.

کاشان ، زنگ خطر بی توجهی شهروندان به ویروس کرونا به صدا درآمد ، لزوم تداوم شرایط قرنطینه

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم از کاشان، با شیوع ویروس کرونا در منطقه کاشان مسئولان در حوزه بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی برای پیشگیری از شیوع این ویروس و قطع زنجیره انتقال تمام کوشش خود را به کار گرفتند و با همکاری مردم و همراهی خیران توانستند تا اندکی از آمار ورودی به بیمارستان ها را کاهش دهند.

این موضوع باعث شد تا شهروندان کاشانی ویروس کرونا را جدی نگیرند و مجدد خیابان ها، بانک ها و مراکز خرید مجاز به فعالیت صنفی شلوغ باشد و این موضوع به نوعی هشدار محسوب می گردد چرا که با تداوم این شرایط شاهد شیوع موج دوم ویروس کرونا در منطقه کاشان خواهیم بود.

محمد حاجی جعفری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم ضمن تشکر از شهروندانی که با رعایت نکات بهداشتی و ماندن در منزل زنجیره انتقال را قطع کردند گفت: باید شهروندان بدانند که ویروس کرونا هنوز در جامعه وجود دارد و هر روز 20 بیمار جدید به صورت متوسط بستری می گردد.

وی با بیان اینکه بستری بیماران جدید به معنی وجود ویروس کرونا در منطقه است، اضافه کرد: ویروس کرونا پیر و جوان نمی شناسد؛ بیماران ما جوانان و سالمندان را شامل می گردد و گروه سنی خاصی را شامل نمی گردد به نحوی که حتی پسر زیر 20 سال نیز در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم با بیان اینکه ما در یک میدان مبارزه و جنگ هستیم، ابراز داشت: درست است که ماندن در منزل خستگی را به ارمغان می آورد اما دشمن ما خسته نشده و همچنان جولان می دهد و بر همین اساس عقل حکم می نماید تا زمانی که دشمن ما خسته نشده ما باید به مبارزه با آن ادامه دهیم.

وی ضمن تاکید بر عدم بی خیالی و عدم ترک مبارزه در شراط فعلی گفت: افرادی که تا به امروز موارد بهداشتی را رعایت نموده اما امروز به این موضوع اهمیت نمی دهند، چه بسا بیماری بر این افراد مسلط گردد و مبتلا به ویروس کرونا شوند چرا که ما هیچ دایره ای تحت عنوان دایره مصونیت نداریم.

حاجی جعفری با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی زمانی که امکان کاهش موارد قرنطینه وجود داشته باشد، اعلام می گردد، توضیح داد: شهروندان تنها برای موارد ضروری از منزل خارج شوند و از دستکش و ماسک استفاده نمایند و فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت نمایند.

احمد نجفی نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا در منطقه کاشان گفت: در طول این مدت بعضی از بیماران نیز به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و موضوع قرنطینه به شکل جدی تر آغاز شد و مدارس، اماکن عمومی و سایر مراکز تجمع نیز تعطیل شد.

وی ضمن اشاره به رعایت نسبی مسائل و نکات بهداشتی توسط شهروندان اضافه کرد: در این شرایط شاهد کاهش اندک مبتلایان بودیم و این موضوع نتیجه رعایت نسبی نکات بهداشتی توسط شهروندان است اما متاسفانه در چند روز اخیر شهر به روزهای عادی برگشته و این زنگ خطر را به صدا در آورده است.

این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه باید همچنان شرایط قرنطینه حفظ گردد، ابراز داشت: اگر این موضوع ادامه پیدا نکند شاهد شیوع موج دوم ویروس کرونا هستیم و توصیه می کنیم افرادی که علائم بیماری تنفسی دارند از منزل خارج نشوند و تمامی افرادی که در بیرون منزل هستند از ماسک و دستکش استفاده نمایند.

عبداله امیدی نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه ما امروز در یک شرایط مبهم قرار داریم گفت: این ابهام از جنبه های مختلف استرس زا است و بر همین اساس می تواند ما را تحت فشار قرار دهد و اگر این موضوع موجب اختلال روانی همچون اختلال در خواب، عصبانیت و سایر موارد باشد باید این آن را کنترل کرد.

وی با بیان اینکه در این شرایط باید ذهن را مراقبت کرد، اضافه کرد: افرادی که همواره فعال بودند، در این شرایط ذهن با تحلیل های افراطی ممکن است اوضاع را خراب تر کند و بر همین اساس باید از ذهن مراقبت کرد چرا که ممکن است تحلیل های انجام شده در این شرایط اشتباه و غلط باشد.

این روانشناس بالینی با بیان اینکه فشار صورت و انواع مختلفی دارند، ابراز داشت: بعضی از افراد در این شرایط ناامید شده یا بدبین می شوند؛ بخش دیگری از اضطراب ها هیجانات منفی است و بعضی افراد نیز ممکن است علائم بدنی داشته باشند و بر همین اساس در هر فرد با علائمی خاص بروز کند.

وی با بیان اینکه مراقبت در این شرایط از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: بعضی احساسات با بعضی فعالیت ها همچون ورزش کردن و سایر فعالیت های بدنی برطرف گردد و در صورت عدم برطرف آن ممکن است این احساسات به سایر اعضای خانواده منتقل گردد و عکس العمل های منفی بروز پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1032

به "کاشان ، زنگ خطر بی توجهی شهروندان به ویروس کرونا به صدا درآمد ، لزوم تداوم شرایط قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشان ، زنگ خطر بی توجهی شهروندان به ویروس کرونا به صدا درآمد ، لزوم تداوم شرایط قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید