کدام منطقه تهران برای زندگی کردن و خانه خریدن مناسب است ؟

به گزارش علی آباد جدید، مناطق یک، شش و سه از محله های بالاشهر تهران محسوب می شوند. ضروری است بدانید برای خرید خانه در مناطق بالاشهر تهران ضروری است پول زیادی را هزینه کنید. در ادامه با ما باشید .

کدام منطقه تهران برای زندگی کردن و خانه خریدن مناسب است ؟

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

بهترین مناطق تهران برای زندگی

برای خرید خانه به ویژه در شهرگرانی چون تهران چطور باید محله مناسب را انتخاب کرد؟ طبق یک تحقیق دانشگاهی، مناطق سه، شش، یک، دو و پنج توسعه یافته ترین مناطق تهران برای سکونت هستند.

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که مایل هستید خانه ای گران تر اما با دردسر کمتر داشته باشید. محله هایی چون دروس، قلهک، دولت، ونک، سیدخندان و میرداماد را به شما پیشنهاد می کنیم.

این محله ها علاوه بر اینکه زنده و شلوغ هستند دارای دسترسی آسان به همه امکانات شهری اند.

محله های گران و لوکس در منطقه 1

محله هایی مانند ازگل، اقدسیه، الهیه، اوین، باغ فردوس، تجریش، دارآباد، درکه، دربند، زعفرانیه، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کامرانیه، محمودیه، ولنجک و نیاوران در منطقه یک تهران واقع شده اند و جزو بالا شهر تهران به حساب می آیند.

اگر قصد خرید خانه دارید باید بدانید که متوسط قیمت در این محله های نسبت به محله های دیگر بالاتر است.

این محله ها یادآور بافت روستایی برای شما هستند. در این منطقه می توانید خانه های ویلایی و باغ های میوه فراوانی را پیدا کنید. ترکیبی از معماری سنتی و مدرن را می توانید در این منطقه ببینید.

لازم به ذکر است، مراکز تفریحی و تجاری بی شماری در این منطقه وجود دارد.

مراکز فرهنگی مانند فرهنگسرای نیاوران، نگارخانه جماران، کاخ نیاوران، کاخ موزه سعدآباد و فرهنگسرای ملل از جمله جذابیت های گردشگری این منطقه به شمار می رود.

امامزاده صالح در میدان تجریش و امامزاده قاسم در دربند نیز صفای خاصی به این محله های بخشیده است.

محله های برتر در منطقه 3 تهران

محله هایی مانند اختیاریه، پاسداران، دروس، دولت، دیباجی، جردن-ولیعصر، سیدخندان، ظفر، قلهک، ونک و میرداماد از جمله محله های برتر در منطقه 3 تهران هستند که جزو محله های خوب پایتخت برای زندگی به شمار می فرایند. لازم به ذکر است، محله هایی که در این منطقه وجود دارند جزو محله های اصیل و قدیمی تهران به شمار می فرایند.

این منطقه دارای 73 پارک و بوستان است و از این نظر با استانداردهای دنیای مطابقت دارد.

فرهنگسرای ارسباران، پارک موزه آب، مجموعه سینمایی پردیس ملت و کتابخانه استاد شهریار از جمله مراکز فرهنگی در این منطقه هستند. مجموعه ورزشی انقلاب نیز در این منطقه قرار گرفته است و بر اهمیت آن افزوده است.

محله های خوب تهران در منطقه 6

محله های نصرت، کشاورز، امیرآباد، یوسف آباد، بهجت آباد، کریم خان، ساعی و آرژانتین در منطقه 6 تهران واقع شده اند و محله های خوبی برای زندگی به شمار می فرایند.

لازم به ذکر است، این منطقه دارای بافت اداری و تجاری است و دانشگاه های صنعتی کبیر و تهران را در خود جای داده است.

فرهنگسرای سرو و شفق و کتابخانه شهید دنیا آرا نیز از جمله مراکز فرهنگی این منطقه به شمار می فرایند.

بهترین محله در منطقه 2 تهران

منطقه 2 تهران از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران می رسد.

محله هایی مانند آریاشهر (صادقیه)، شهرآرا، ستارخان، گیشا، شهرک ژاندارمری، شهرک غرب، سعادت آباد و طرشت از جمله محله های این منطقه هستند که برای زندگی مناسب به نظر می ر

محله های خوب تهران در منطقه 5

این منطقه از شمال به رشته کوه البرز، از جنوب به بزرگراه شهید لشگری و بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و جناح و منطقه 2 شهری و از غرب به منطقه جدید 22 شهری و ورزشگاه آزادی می رسد.

محله های کن، شهر زیبا، شهران، مهران، آریاشهر، جنت آباد، پونک، پیامبر، باغ فیض، سردار جنگل، شهرک آپادانا، شهرک اکباتان، اشرفی اصفهانی، سولقان، حصارک، بیمه و بلوار فردوس در این منطقه قرار دارند و جزو محله های خوب تهران برای زندگی به شمار می فرایند.

لازم به ذکر است، از جمله جاذبه های این منطقه می توان به پارک ارم و باغ وحش ارم اشاره نمود. مرکز خرید تیراژه نیز در این منطقه قرار گرفته است و بر ارزش و اهمیت آن افزوده است.

سند. سینما اریکه ایرانیان، پردیس سینمایی شهرک و سینما برج میلاد از جمله مراکز فرهنگی این منطقه به شمار می رود .

مناطق بالاشهر تهران برای زندگی

تهران یکی از کلانشهرهای ایران است که دارای 22 منطقه می باشد. مناطق بیست و دو گانه تهران از سطوح متفاوتی از امکانات برخوردار هستند.

نمی توان در سمت شمالی این شهر یک خط فرضی کشید و صرفا آن منطقه را بالاشهر تهران نامید. برای بالاشهر دانستن هر منطقه یک سری شاخص ها معیار ارزیابی قرار می گیرند.

  • بر اساس شاخص اشتغال و تراکم نسبی جمعیت، مناطق 1،3، 6 و 7 بهترین مناطق پایتخت هستند.
  • از لحاظ آنالیز سواد، میزان طلاق و میزان جرم و جنایت، منطقه 6 در بهترین حالت قرار گرفته است.
  • طبق شاخص هایی مانند تعداد مراکز درمانی در منطقه، ایستگاه های امداد آتش نشانی، مراکز آموزشی، پارک ها، مراکز تفریحی و میدان های میوه و تره بار فقط منطقه 6 تهران بهترین شرایط را دارد.
  • از نظر آنالیز تعداد مراکز فرهنگی و تفریحی مانند کتابخانه، مراکز ورزشی و … مناطق 1 تا 6 تهران از بهترین مناطق پایتخت هستند.

خلوت ترین منطقه تهران کدام است؟

اگر از شلوغی بیزارید و می خواهید در منطقه ای آرام و خلوت سکونت داشته باشید، خوب است منطقه 9 را برای زندگی انتخاب کنید.

در این منطقه 174 هزار و 115 نفر سکونت دارند که کمترین میزان جمعیت در مناطق 22 گانه تهران به شمار می رود.

شلوغ ترین منطقه تهران کدام است؟

تهران شهر شلوغی است، اما بعضی از مناطق نسبت به منطقه های دیگر افراد بیشتری را در خود جای داده اند.

لازم به ذکر است، منطقه 4 تهران تعداد 947 هزار و 261 نفر را در خود جای داده است و شلوغ ترین منطقه تهران به شمار می رود.

آلوده ترین مناطق تهران کدامند؟

اگر برایتان مهم است که در آلوده ترین مناطق تهران ساکن نشوید، حواستان را جمع کنید که در منطقه 15، 20 و 11 تهران خانه نگیرید.

لازم به ذکر است، این مناطق آلوده ترین مناطق تهران به شمار می فرایند. خوب است بدانید که حساس ترین مراکز دولتی و حکومتی در منطقه 11 تهران قرار دارند.

بهترین محله تهران برای زندگی کجاست؟

  • بهترین محله تهران برای زندگی کم دردسر و در اختیار داشتن هوای خوب و پاک و تردد آسان و خروج از منطقه طرح و ترافیک و زوج و فرد قدیم و جدید و دسترسی آسان به استان البرز و اتوبان های شهر، مناطق غربی پایتخت مثل منطقه 22 است.
  • بهترین محله تهران برای زندگی بستگی به بودجه شما، سلیقه شما، انتظارات برای سرمایه گذاری روی مسکن و هم چنین بودجه شما برای اجاره آپارتمان مسکونی دارد.
  • تهران، بهترین محله ای برای همه جور سلیقه ندارد. حتی منطقه 1 که مملو از محلات لاکچری نشین و متمول و گران و محصور در اکو سیستمی کوهستانی است، شاید چند سال آینده با توسعه مال ها و افزایش ترافیک، گزینه جذابی برای زندگی بلند مدت، به نسبت سایر مناطق شهری، نباشد. اطلس مال، یکی از این هشدارها خواهد بود . .

بیشتر بخوانید :

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1264

به "کدام منطقه تهران برای زندگی کردن و خانه خریدن مناسب است ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام منطقه تهران برای زندگی کردن و خانه خریدن مناسب است ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید