گلهای آپارتمانی شادی آور : 17 گیاه برای خداحافظی با استرس و اضطراب

به گزارش علی آباد جدید، دیگر وقت آن رسیده که نسخه های پزشکی را بگذارید کنار و به داروهای طبیعی و مفیدی همچون گل ها روی بیاورید. گلهای آپارتمانی شادی آور زیادی وجود دارند که فواید فراوانی در کاهش اضطراب و بعضی بیماری های روانی و جسمی دارند. در واقع کره زمین سرشار از داروهای گیاهی و طبیعی است که می توان برای درمان و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها از آن ها استفاده کرد و برای بهره وری از این داروهای طبیعی تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمی تحقیق کنید و آن ها را در خانه خود بکارید.

گلهای آپارتمانی شادی آور : 17 گیاه برای خداحافظی با استرس و اضطراب

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

گیاهان آپارتمانی چگونه باعث کاهش اضطراب می شوند؟

کارایی گلهای آپارتمانی بسیار ساده است و به خاطر همین سادگی این قدر در درمان و بهبود بیماری های روانی فایده دارند. این گل ها با از بین بردن مواد شیمیایی و آلوده در هوا و فراوری اکسیژن و هوای تازه، اضطراب و استرس انسان را کاهش می دهند. کیفیت هوایی که تنفس می کنید نقش خیلی مهمی در سلامتی شما ایفا می نماید. فقط به زندگی افرادی که در شهرهای شلوغ و آلوده مانند تهران زندگی می نمایند توجه کنید و آن را با افرادی که در مناطق روستایی زندگی می نمایند، مقایسه کنید. سلامت جسمی و روانی این افراد با هم زمین تا آسمان فرق دارد و درصد زیادی از تفاوت به دلیل کیفیت آب و هوا است.

بیشتر بخوانید: تقویت گل های آپارتمانی با کدام کود و مواد مغذی بهتر است؟

تحقیقات فراوانی ثابت نموده اند که گلهای آپارتمانی شادی آور فواید زیادی دارند از جمله، افزایش سطح تمرکز، کاهش فشارخون، بهبود سلامت، کاهش اضطراب و افسردگی، افزایش اعتماد به نفس، افزایش انرژی و فعالیت. فواید این گل ها تمامی ندارد و هر چقدر بگویم باز هم کم است. پس از استفاده از فواید این گل های دارویی، مطمئن باشید هر روز یک گل جدید به کلکسیون زیبای خود اضافه خواهید کرد.

17 گل آپارتمانی شادی آور

این گل های دارویی برای کاهش اضطراب و افسردگی بسیار مفید بوده و بهتر از همه اینکه برخلاف داروهای شیمیایی، مصرف آن ها هیچ عوارضی برای بدن ندارد. پس نگران نباشید و با خیال راحت از وجود این گل های زیبا در خانه لذت ببرید.

گل پتوس بهترین گزینه برای تازه کارها

اگر تجربه زیادی در نگهداری از گل ها و هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارید، بهتر است از گل هایی آغاز کنید که نیاز به مراقبت خاصی ندارند و در هر شرایطی دوام می آورند. گل پتوس یکی از این گل های سرسخت بوده و بهترین گزینه برای تازه کاران است. پوتوس به مراقبت خیلی کمی نیاز دارد و سریع رشد می نماید. همچنین با تصفیه و از بین بردن مواد سمی هوا، یاری زیادی به مقابله با اضطراب می نماید.

ساکولنت برای مقابله با استرس

یکی دیگر از گلهای آپارتمانی شادی آور ساکولنت است. تحقیقات حاکی از این اند که ساکولنت ها تأثیر فراوانی در مقابله با بیماری های روانی دارند. نگهداری از این گل در خانه منجر به افزایش تمرکز و کارایی، بهبود احساسات و کاهش استرس و اضطراب می گردد. خوشبختانه ساکولنت ها هم مانند گل پوتوس سرسخت اند و هر کسی از پس نگهداری از آن ها بر می آید. فقط کافی ست هفته ای یک بار به آن آب بدهید و نور کافی دریافت کند.

گل قاشقی گلی دارویی

گل قاشقی یا پپرومیا یکی از بهترین گلهای آپارتمانی شادی آور است. این گل زیبا بهترین گزینه برای تصفیه هوا و داشتن محیطی سالم در خانه است. این گل کربن دی اکسید، آلودگی و گرد و غبار موجود در هوا را کاهش و رطوبت هوا را افزایش می دهد.

گل های هوازی و غلبه بر اضطراب

گل های هوازی علاوه بر زیبایی خواص درمانی فوق العاده ای هم دارند و نقش بسزایی در مقابله با اضطراب دارند. این گل ها کربن دی اکسید و مواد شیمیایی موجود در هوا را کاهش داده و در عوض اکسیژن فراوری می نمایند. خوشبختانه نگهداری از این گل ها هم بسیار ساده است. فقط هفته ای یک بار آن ها را آبیاری کنید و از خواص فراوانی که دارند، لذت ببرید.

سرخس لانه پرنده

سرخس لانه پرنده یکی از بهترین گیاهان برای مقابله با اضطراب است. این گل مانند فیلتر هوا عمل نموده و مواد شیمیایی مانند فرمالدئید، زیلین و تولوئن را جذب می نماید. با داشتن این گل، هوای خانه شما همواره تازه و پاک خواهد بود و از شما در برابر آلودگی های هوا محافظت خواهد نمود.

گل فیلودندرون برای کاهش آلودگی

گل فیلودندرون یکی دیگر از گل های ضد اضطرابی است که می توانید در خانه داشته باشید و قدرت فوق العاده ای در پاک سازی هوا دارد. این گل مانند جاروبرقی عمل می نماید و تمام آلودگی ها و مواد سمی موجود در هوا را جذب می نماید. پیشنهاد می کنم برای نهایت استفاده از فواید این گل، در هر گوشه خانه یکی دو تا بکارید، هر چه بیشتر بهتر.

گل عشق گل شادی آور

این گل آپارتمانی شادی آور فوق العاده زیباست و از آن گل هایی است که حتماً باید در هر خانه ای باشد. علاوه بر زیبایی سرشار از خواص درمانی ست و بیش از هر گل دیگری برای سلامتی مفید است. از جمله خواص این گل می توان به ضدالتهاب، مدر، قابض، اشتها آور، مسکن، بند آورنده خون و کاهش اضطراب اشاره نمود. این گل برخلاف سایر گل های این لیست قابل خوردن است، می توانید آن را به صورت دم نموده یا هر جور که دوست دارید مصرف کنید و از خواص دارویی آن بهره مند شوید.

گل کالاته آ پالاینده هوا

این گل شادی آور یک پالاینده هوای قوی است که هوایی پاک و تازه را در اختیار شما قرار می دهد. این گل زیبا با تصفیه هوا یاری بسیاری در کاهش اضطراب و استرس می نماید.

گل زامیفولیا آلودگی هوا را از بین می برد

گل زامیفولیا مقدار توجهی از مواد شیمیایی موجود در هوا مانند زیلین، تولون، بنزن و اتیل بنزن را از بین می برد و در نتیجه یک داروی ضد اضطراب خیلی قوی است. این گل هم از دسته گل های آپارتمانی سرسخت بوده و برای افراد تازه کار مناسب است.

گل سانسیوریا گلی انرژی زا

سردرد یکی از عوارض اضطراب شدید است و برای کاهش این عوارض از این گل شادی آور چند تا در آپارتمان خود بگذارید. علاوه بر این، گل سانسیوریا یاری می نماید که همواره سرحال و پر انرژی باشید. از خواص دیگر این گل برای مقابله با اضطراب می توان به تأثیر آن در حواس، خواب و زمان واکنش اشاره نمود. جالب اینجاست که این گل به قدری مفید است که حتی در ناسا هم از آن استفاده می گردد.

گل هویا قلبی شادی آور

فقط یک نگاه به این گل قلبی زیبا کافی است تا هر چه استرس دارید از بین برود. این گل هم یک نوع پالاینده هوا است که با تصفیه هوا به کاهش اضطراب شما یاری می نماید و خب خیلی زیباست، پس دلیلی ندارد که این گل را به کلکسیون خود اضافه نکنید.

درخت پول مناسب برای آپارتمان

درخت پول جزو مناسب ترین گلهای آپارتمانی شادی آور برای افراد مضطرب است. این درخت آلودگی ها و مواد سمی هوا را از بین می برد و با فراوری هوای پاک باعث افزایش انرژی و کاهش اضطراب می گردد. گیاه شناسان بر این باورند که این گیاه در بهبود انواع اختلالات خواب نیز مؤثر است.

نخل شامادور برای کاهش مواد سمی هوا

نخل شامادور (پارلور پالم) یکی دیگر از گل های مناسب برای مقابله با اضطراب است. این گل هوا را تصفیه نموده و رطوبت هوا را افزایش می دهد که می تواند در کاهش استرس، اضطراب و نگرانی مؤثر باشد. خوشبختانه مراقبت از این گیاه هم خیلی آسان است و برای افراد شاغل که وقت کافی برای رسیدگی به گل ها، مناسب است.

گل اسطوخودوس و رایحه درمانی

بهترین و مؤثرترین گل برای مقابله با اضطراب که هزاران فواید مختلف دیگر هم برای سلامتی دارد، اسطوخودوس (لاوندر) است. مقاله های فراوانی درباره خواص دارویی اسطوخودوس در درمان اضطراب و استرس وجود دارد، در واقع این گیاه بهترین دارویی است که برای درمان اضطراب وجود دارد. در خصوص خواص اسطوخودوس تحقیق کنید و خواهید دید که سایت ها، دکترها و روانشناسان حرف های زیادی در خصوص خواص این گل برای اضطراب دارند؛ اما چرا این گل این قدر مفید است؟

بیشتر بخوانید: گل های چهار فصل برای باغچه حیاط ، کدام گیاه را بکاریم؟

بر اساس مطالعات صورت گرفته، بوی این گل باعث کاهش تپش قلب، استرس، فشارخون و … می گردد. از این گل در ساخت اسپری ها و بعضی روغن ها استفاده می گردد و می توانید آن را به صورت خشک شده از عطاری ها تهیه کنید. البته برای استفاده از خواص ضد اضطرابی این گل، باید آن را در خانه بکارید تا هوای خانه را تصفیه کند.

آلوئه ورا و خواص درمانی اش

کمتر کسی از خواص فوق العاده آلوئه ورا برای پوست، مو و سلامتی بی خبر است اما چیزی که خیلی ها از آن بی خبرند این است که این گل برای سلامتی روان و درمان اضطراب هم بسیار مفید است. علاوه بر این جزء گل های سرسخت است و مراقبت از آن حتی از کاکتوس و ساکولنت هم راحت تر است.

آلوئه ورا بیشتر به عنوان دارو و درمان برای بیماری های جسمی مصرف می گردد. همچنین یک پالاینده قوی است و به همین دلیل برای کاهش اضطراب مؤثر است. خوردن ژل آلوئه ورا خواص زیادی برای بدن دارد. البته چون مزه تلخی دارد بهترین کار این است که آن را با عسل و آب مخلوط نموده و شربتی خوشمزه و مفید برای خود و خانواده تهیه کنید.

رزماری برای بهبود هوای خانه

رزماری ادویه مورد علاقه اغلب آشپزهاست و عطر طعم فوق العاده ای به غذاها می دهد. مطمئنم که از خواص این ادویه لذیذ برای کاهش اضطراب خبر نداشتید. در واقع رزماری نقش بسزایی در کاهش اضطراب، استرس، بهبود حافظه و احساسات دارد. این گیاه خوشبو و مفید را در گلدانی کوچک در گوشه ای از آشپزخانه بکارید تا حال و هوای خانه را عوض کند و هر وقت هوس کردید آن را تروتازه در غذای خود بریزید.

گل دراسنای پرچمی شادی آور

گل دراسنای پرچمی یک تصفیه نماینده هوا است که مانند فیلتر عمل نموده و مواد شیمیایی موجود در هوا را جذب می نماید. وقتی مواد سمی هوا مانند فرمالدئید، تری کلرواتلین و زیلین کاهش یابند، بدن خود به خود انرژی گرفته و سرحال می گردد، در نتیجه اضطراب و استرس روز به روز کمتر می گردد.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1384

به "گلهای آپارتمانی شادی آور : 17 گیاه برای خداحافظی با استرس و اضطراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلهای آپارتمانی شادی آور : 17 گیاه برای خداحافظی با استرس و اضطراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید